Urządzeniami, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientek gabinetów medycyny estetycznej, są lasery frakcyjne. Jak działają tego typu urządzenia oraz na jakie efekty można liczyć po wykonaniu serii zabiegów?

W jaki sposób działa laser frakcyjny?

Ogólna zasada działania lasera frakcyjnego polega na generowaniu w skórze niewielkich i co najważniejsze kontrolowanych uszkodzeń. Następują one w rezultacie reakcji fototermicznej podgrzewającej wodę w tkankach, co doprowadza do jej odparowania. W efekcie dochodzi do przyspieszenia procesów regeneracyjnych, m.in. produkcji włókien kolagenu.

Główne wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego

Opisywane urządzenia znakomicie radzą sobie m.in. z niedoskonałościami takimi jak blizny potrądzikowe oraz pooperacyjne, rozstępy, nierówności skórne i przebarwienia. Kolejnym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym jest ogólne odmłodzenie twarzy, a wszystko to dzięki efektowi nawilżenia, wyrównania kolorytu i zwiększenia elastyczności skóry. W naszym gabinecie medycyny estetycznej z zabiegów laserem CO2 korzystają także klientki z cerą tłustą, urządzenie pomaga bowiem w regulacji wydzielanego sebum, a tym samym zapobiega powstawaniu nieestetycznych zaskórników i ropnych zmian. Dodatkowo w przypadku zastosowania lasera na twarzy, można oczekiwać zredukowania niewielkich zmarszczek.

Profesjonalizm kluczem do sukcesu

Zabiegi laserami frakcyjnymi to jedne z bardziej inwazyjnych procedur wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Skóra naświetlana jest bowiem energią mającą dużą gęstość, dlatego też istotne jest umiejętne jego zastosowanie, by uniknąć powikłań. Możliwości laserów frakcyjnych są naprawdę duże, stąd inne parametry będą niezbędne przy odświeżaniu skóry, inne zaś do likwidowania defektów takich jak blizny pooperacyjne.

Ze względu na duże potencjalne efekty, a także własne bezpieczeństwo, z zabiegów laserem frakcyjnym najlepiej korzystać w sprawdzonych, specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, takich jak nasz. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.