Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił bardzo szybki rozwój metod poprawiających wygląd twarzy. Jedną z nich jest wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, wykorzystywanego również do poprawy kształtu ust i unoszenia ich kącików.

Substancja ta poprawia proces wiązania się wody w komórkach, wpływając pozytywnie na objętość skóry w miejscach, w których doszło do jej zwiotczenia. Efektem wypełnienia jest wyraźne spłycenie zmarszczek, w tym tzw. kurzych łapek i lwiej zmarszczki, zmarszczek na szyi, dekolcie i skroniach, a także bruzd nosowo-wargowych. Zabieg nadaje skórze sprężystości, jędrności i tym samym młodzieńczego wyglądu.

Usuwanie zmarszczek — zabiegi na zmarszczki w naszym gabinecie we Wrocławiu

Zmarszczki powstają w naturalnym procesie starzenia się skóry. Z wiekiem jej jędrność się zmniejsza, a zwiększa się tendencja do powstawania bruzd. Stosowanie zabiegów wygładzania zmarszczek jest sposobem na wizualne odmłodzenie twarzy. Ostrzykiwanie zmarszczek kwasem hialuronowym daje wyraźne efekty i nie powoduje niemal żadnych poważnych skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o preparatach polimerowych, których unika się w medycynie ze względu na występujące po ich użyciu odległe powikłania.

Ostrzykiwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Na rynku są dostępne liczne preparaty na bazie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek, w tym m.in. Surgiderm, Restylane, Perfecta, StylAge. W trakcie naszej praktyki nie odnotowaliśmy zbyt wielu różnic w ich stosowaniu. Trwałość wyników jest porównywalna. Czas, po jakim materiał ulega bioabsorbcji (biologicznej degradacji i wchłonięciu) wynosi od 7 do 15 miesięcy (średnio 9-11 miesięcy).

Stabilizowany kwas hialuronowy to związek, który występuje w przyrodzie i nie wywołuje praktycznie żadnych reakcji alergicznych czy immunologicznych. Jego podstawową i jednocześnie najważniejszą właściwością, pozwalającą na wydłużenie efektów wygładzenia do nawet 15 miesięcy jest zdolność wiązania wody. Preparat podany śród- lub podskórnie wypełnia zmarszczkę, a z biegiem czasu jego objętość stopniowo ulega zmniejszeniu. Właśnie wtedy zdolność wiązania wody utrzymuje stałą objętość żelu i powoduje trwalsze wypełnienie zmarszczek. W ten sposób efekty kosmetyczne utrzymują się dłużej i zabieg można powtarzać rzadziej.

Co warto wiedzieć o zabiegu wygładzania zmarszczek?

Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg nieinwazyjny i dosyć krótki. Rozpoczyna się od nałożenia maści znieczulającej na ostrzykiwane miejsce, dzięki czemu jest też praktycznie bezbolesny. Efekty są widoczne natychmiast, choć przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk lub niewielki krwiak. Kwas hialuronowy stosujemy przede wszystkim do korekty zmarszczek, jednak za jego pomocą równie dobrze możemy dokonać także powiększania ust i modelowania innych części twarzy.

Pełna oferta

Botoks

Powiększanie i nawilżanie ust

Nici hialuronowe

Laser frakcyjny CO2

Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

Sculptra

Mezoterapia

Nici liftingujace

Nadpotliwość pach

Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Usuwanie tatuażu

Wypełnianie zmarszczek

GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Wolumetria twarzy

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Ulthera HIFU

Karboksyterapia

Lipoliza

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Email:

markowicz@keramed.com.pl

tatuaz.keramed@gmail.com

trycholog.keramed@gmail.com

Usuwanie tatuażu

Edyta Markowicz

tel: 600 056 975

Trychologia

Katarzyna Markowicz

tel: 602 176 620