Sculptra

Strona główna » Sculptra

Zabieg sculptra w Keramed Wrocław

Sculptra to innowacyjny i jednocześnie skuteczny zabieg, którego wykonanie skutkuje likwidacją zmarszczek i poprawą owalu twarzy w wyniku naturalnej odbudowy trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych w skórze.

Zabieg sculptra – co to jest?

Podawanie kwasu polimlekowego pod skórę powoduje intensywne wytwarzanie tkanki łącznej unoszącej zmarszczkę oraz stymuluje skórę do produkcji włókien elastynowych i kolagenu. W ten sposób jesteśmy w stanie skorygować i powstrzymać objawy starzenia się twarzy polegające na zaniku tkanki podskórnej, zniekształceniu owalu twarzy czy zapadaniu się skroni. Wywołany zabiegiem efekt pogrubienia skóry i odtworzenia objętości  powoduje efekt „liftingu”, poprzez spłycenie zmarszczek i znaczną poprawę wyglądu okolic fałd nosowo-wargowych, doliny łez czy tzw. „chomików”.

Zabieg ten, jak żaden inny, usuwa nie tylko objawy, ale i przyczynę powstawania wraz z wiekiem zmian na naszej twarzy. Preparat Sculptra może być też stosowany do zniesienia wiotkości i uelastycznienia skóry na podbródku, szyi, dekolcie, brzuchu czy np. w okolicy kolan. Bardzo dobrze sprawdza się także w procesie odmładzania skóry dłoni.

 

Przebieg zabiegu Sculptra i jego efekty

Zabieg polega na podaniu w warstwę podskórną wodnej zawiesiny kwasu polimlekowego. Nie jest bolesny, ale dla poprawy komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe kremem Emla.

Preparat Sculptra  to związek całkowicie bezpieczny. Kwas polimlekowy występuje naturalnie w naszym organizmie, dlatego nie wywołuje alergii i ulega biodegradacji.

Efekty zabiegu Sculptra utrzymują się przez 2-3 lata. Przeważnie do osiągnięcia zadowalającego efektu wystarczy wykonać 2 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. W niektórych przypadkach korzystne jest wykonanie 3. zabiegu.

Postępowanie po zabiegu Sculptra

W ostatnich latach pojawiły się doniesienia o powikłaniach w postaci powstających pod skórą guzków. Może być to wynikiem zbyt płytkiego podania preparatu lub niedostatecznego masażu skóry. To właśnie masaż twarzy jest bardzo ważnym postępowaniem przez 7 dni po zabiegu. Pozwala to na równomierne rozprowadzenie preparatu. Unikamy w ten sposób nagromadzenia się leku w miejscach gdzie mógł on spłynąć grawitacyjnie.

Warto pamiętać, że zabiegi te powinien wykonywać lekarz, posiadający nie tylko certyfikat, ale również duże doświadczenie.

https://www.traditionrolex.com/15

Pełna oferta

Botoks

Powiększanie i nawilżanie ust

Nici hialuronowe

Laser frakcyjny CO2

Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

Sculptra

Mezoterapia

Nici liftingujace

Nadpotliwość pach

Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Usuwanie tatuażu

Wypełnianie zmarszczek

GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Wolumetria twarzy

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Ulthera HIFU

Karboksyterapia

Lipoliza

logo-keram

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Email:

markowicz@keramed.com.pl

tatuaz.keramed@gmail.com

trycholog.keramed@gmail.com

Usuwanie tatuażu

Edyta Markowicz

tel: 600 056 975

Trychologia

lek. Katarzyna Markowicz

tel: 602 176 620