Liposukcja strzykawkowa

Jednym ze sposobów na małoinwazyjne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest lipoplastyka, zwana też liposukcją strzykawkową. Ogólny zamysł zabiegu jest podobny do standardowej liposukcji, jednak znacząco różni się sposób pobrania tkanki.

Założeniem liposukcji strzykawkowej jest usunięcie tłuszczu w znacznie mniejszych ilościach niż w przypadku użycia pompy. Taka metoda jednak uważana jest za mniej inwazyjną, a jednocześnie pozwala na wykonanie w warunkach ambulatoryjnych i przy znieczuleniu miejscowym.

Najczęstsze wskazania do wykonania liposukcji strzykawkowej

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do lekarzy medycyny estetycznej w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic:

  • twarzy (np. podwójny podbródek czy tzw. chomiki)
  • ud
  • pośladków
  • ramion
  • kolan
  • pach

Niektórzy decydują się także na liposukcję strzykawkową w celu wymodelowania okolic brzucha, pośladków, talii i kolan.

Jak wygląda zabieg

Podobnie jak przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz kwalifikuje pacjenta oraz informuje go o dokładnym przebiegu procedury. Na tydzień przed liposukcją pacjent nie powinien przyjmować leków rozrzedzających krew, a także nie przyjmować artykułów spożywczych z zawartością imbiru, żeń-szenia czy czosnku.

Zabieg rozpoczyna się indukcją znieczulenia miejscowego – lekarz wstrzykuje w wybrane miejsce specjalny roztwór, zawierający środki obkurczające naczynia krwionośne i znieczulające.

Następnie wprowadza w miejsce zabiegu kaniulę, łączy ją ze strzykawką i za pomocą podciśnienia, powstającego wskutek odciąganiem tłoka, pobiera tkankę tłuszczową. Zazwyczaj cała procedura trwa od dwóch do czterech godzin. W zależności od oczekiwanych efektów zabieg można powtórzyć po pewnym czasie.

Efekty widać właściwie już po zabiegu, gdy tylko zejdzie obrzęk. Aby wspomóc obkurczanie się skóry, stosuje się opatrunek uciskowy przez okres od 1 do 2 tygodni.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia liposukcji strzykawkowej jest ciąża, choroba nowotworowa bądź autoimmunologiczna, a także kuracja lekami obniżającymi krzepliwość krwi.

Pełna oferta

Botoks

Powiększanie i nawilżanie ust

Nici hialuronowe

Laser frakcyjny CO2

Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

Sculptra

Mezoterapia

Nici liftingujace

Nadpotliwość pach

Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Usuwanie tatuażu

Wypełnianie zmarszczek

GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Wolumetria twarzy

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Ulthera HIFU

Karboksyterapia

Lipoliza

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Email:

markowicz@keramed.com.pl

tatuaz.keramed@gmail.com

trycholog.keramed@gmail.com

Usuwanie tatuażu

Edyta Markowicz

tel: 600 056 975

Trychologia

Katarzyna Markowicz

tel: 602 176 620