Wolumetria twarzy 

Strona główna » Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy Wrocław 

Wolumetria twarzy to zabieg, który ma na celu przywrócenie młodzieńczych rysów twarzy i poprawę owalu.

Mechanizm starzenia się skóry twarzy

Ogólnie można powiedzieć, że zabiegi wolumetrii „zwiększają” objętość twarzy. Dlaczego to takie istotne? Otóż według badań nasza twarz „starzeje się” od 25 roku życia. Stopniowo ubywa nam naturalnie występującego kwasu hialuronowego, skóra staje się coraz cieńsza i mniej elastyczna. Zaczynają zanikać tzw. przedziały tłuszczowe, czyli „poduszeczki tłuszczu”, które znajdują się pod skórą, wypełniając naszą twarz i nadając jej zdrowy, młody wygląd.

Najczęściej i najszybciej tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać w okolicy kości policzkowych, oczodołów, skroni oraz łuków brwiowych. Przez to skóra traci swą naturalną podporę i zaczyna opadać, co związane jest też z jej zmniejszoną sprężystością. To zanikanie tkanki podskórnej wraz z siłami grawitacji doprowadza do powstawania znienawidzonych „chomików”, podwójnego podbródka, głębokich bruzd nosowo-wargowych czy pogłębienia doliny łez. Wypełniając wolumetrycznie określone obszary twarzy odtwarzamy jej objętość sprzed 5-10 lat. Tym samym zatrzymujemy optycznie proces starzenia.

Te procesy dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a pierwsze zmiany w owalu twarzy możemy dostrzec około 40 roku życia.

Efekty wolumetrii

Często pacjentki obawiają się, że po zabiegu ich naturalne rysy twarzy ulegną zmianie. Te obawy są nieuzasadnione. Zabiegi wolumetryczne stosowane są nie po to, by zmienić nasze rysy, ale aby wypełnić te miejsca, w których zanikła tkanka tłuszczowa i w ten sposób odmłodzić twarz. Najczęściej indywidualnie wybieramy miejsca i obszary, które trzeba uwypuklić, ale można wyróżnić miejsca, które są najczęściej poddawane zabiegowi.

By unieść skórę zgromadzoną na linii żuchwy, dodaje się objętości w okolicy kości policzkowych oraz skroni (jest to najczęstsza okolica tych zabiegów). Czasami, aby zmniejszyć nadmiar skóry nad powieką górną, wprowadzamy wypełniacz nad linią łuków brwiowych i na czole. Możemy wymodelować okolicę oczodołów wypełniając tzw. dolinę łez.

Wolumetria twarzy męskiej

U mężczyzn częstym zabiegiem jest modelowanie żuchwy, gdzie przez jej poszerzenie, nadajemy twarzy bardziej kwadratowy kształt, uznawany za bardziej męski. Ponadto podczas zabiegu można wypełnić bruzdy nosowo-wargowe lub unieść opadające kąciki ust.

Preparaty do zabiegu wolumetrii

Najczęściej wykorzystujemy kwas hialuronowy, naturalnie występujący w naszym organizmie i w związku z tym doskonale tolerowany, bez ryzyka reakcji alergicznych.

W zabiegach wolumetrycznych we Wrocławiu wykorzystujemy nieco inne kwasy niż te, którymi wypełniamy zmarszczki na twarzy. Tutaj używamy bardzo gęstych kwasów, które mają większe możliwości podporowe tkanek. Dodatkowo w czasie 10-14 dni po zabiegu chłoną wodę zwiększając dodatkowo objętość i potęgując efekt zabiegu.

Pełna oferta

Botoks

Powiększanie i nawilżanie ust

Nici hialuronowe

Laser frakcyjny CO2

Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

Sculptra

Mezoterapia

Nici liftingujace

Nadpotliwość pach

Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Usuwanie tatuażu

Wypełnianie zmarszczek

GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Wolumetria twarzy

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Ulthera HIFU

Karboksyterapia

Lipoliza

logo-keram

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Email:

markowicz@keramed.com.pl

tatuaz.keramed@gmail.com

trycholog.keramed@gmail.com

Usuwanie tatuażu

Edyta Markowicz

tel: 600 056 975

Trychologia

lek. Katarzyna Markowicz

tel: 602 176 620