Wypełnianie zmarszczek

WYPELNIANIE1
WYPEL2
wypelniacze podstawowe zabiegi1
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił bardzo szybki rozwój metod poprawiających wygląd twarzy. Jedną z nich jest wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego, wykorzystywanego również do poprawy kształtu ust i unoszenia ich kącików. Substancja ta poprawia proces wiązania się wody w komórkach, wpływając pozytywnie na objętość skóry w miejscach, w których doszło do jej zwiotczenia. Efektem wypełnienia jest wyraźne spłycenie zmarszczek, w tym tzw. kurzych łapek i lwiej zmarszczki, zmarszczek na szyi, dekolcie i skroniach, a także bruzdy nosowo-wargowej. Zabieg nadaje skórze sprężystości, jędrności i tym samym młodzieńczego wyglądu.

Wygładzanie zmarszczek a młody wygląd

Zmarszczki powstają w naturalnym procesie starzenia się skóry. Z wiekiem jej jędrność się zmniejsza, a zwiększa się tendencja do powstawania bruzd. Stosowanie zabiegów wygładzania zmarszczek jest sposobem na odmłodzenie twarzy. Istnieją różne metody do osiągnięcia gładkiej i młodo wyglądającej skóry – od specjalnych kremów ściągających skórę i ujędrniających twarz, przez zabiegi wykorzystujące laser czy ultradźwięki po inwazyjne zabiegi chirurgiczne podciągające skórę. Jednak jedną z najczęściej stosowanych metod, jest ostrzykiwanie zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg ten daje wyraźne efekty i nie powoduje niemal żadnych poważnych skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o preparatach polimerowych, których unika się w medycynie ze względu na występujące po ich użyciu odległe powikłania.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego

Na rynku są dostępne liczne preparaty na bazie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek, w tym m.in. Surgiderm, Restylane, Perfecta, StylAge. W trakcie naszej praktyki nie odnotowaliśmy zbyt wielu różnic w ich stosowaniu. Trwałość wyników jest porównywalna. Czas, po jakim materiał ulega bioabsorbcji (biologicznej degradacji i wchłonięciu) wynosi od 7 do 15 miesięcy (średnio 9-11 miesięcy).

Stabilizowany kwas hialuronowy to związek, który występuje w przyrodzie i nie wywołuje praktycznie żadnych reakcji alergicznych czy immunologicznych. Jego podstawową i jednocześnie najważniejszą właściwością, pozwalającą na wydłużenie efektów wygładzenia do nawet 15 miesięcy jest zdolność wiązania wody. Preparat podany śród lub podskórnie wypełnia zmarszczkę, a z biegiem czasu jego objętość stopniowo ulega zmniejszeniu. Właśnie wtedy zdolność wiązania wody utrzymuje stałą objętość żelu i powoduje trwalsze wypełnienie zmarszczek. W ten sposób efekty kosmetyczne utrzymują się dłużej i zabieg można powtarzać rzadziej.

Co warto wiedzieć o zabiegu wygładzania zmarszczek?

Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg nieinwazyjny i dosyć krótki. Rozpoczyna się od nałożenia maści znieczulającej na ostrzykiwane miejsce, dzięki czemu jest też praktycznie bezbolesny. Efekty są widoczne natychmiast, choć przez dni po zabiegu może utrzymywać się obrzęk lub niewielki krwiak. Kwas hialuronowy stosujemy przede wszystkim do korekty głębokich bruzd nosowo-wargowych, jednak za jego pomocą równie dobrze możemy dokonać także powiększania ust i modelowania innych części twarzy.

Zabiegu nie mogą jednak stosować:

  • chorzy na nowotwory,
  • kobiety w ciąży lub karmiące piersią,
  • osoby przeziębione,
  • osoby ze skórą podrażnioną, ze stanem zapalnym i infekcją,
  • pacjenci ze skłonnością do blizn przerostowych.

Przed każdym zabiegiem wygładzenia zmarszczek specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad w celu zebrania informacji na temat jego stanu zdrowia i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Podczas wstępnej rozmowy precyzowane są także oczekiwania pacjenta co do efektów zabiegu. W celu umówienia się na konsultację lub w przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu