Wypełnianie zmarszczek

WYPELNIANIE1
WYPEL2
wypelniacze podstawowe zabiegi1
kwas hialuronowy

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił bardzo szybki rozwój metod poprawiających wygląd twarzy za pomocą wygładzania zmarszczek, poprawy kształtu ust czy też unoszenia ich kącików.

Jedną z bardziej skutecznych metod jest stosowanie substancji wypełniającej bruzdy i zmarszczki. W medycynie estetycznej używany jest w tym celu głównie usieciowany kwas hialuronowy. Unika się stosowania preparatów polimerowych ze względu na występujące po ich użyciu odległe powikłania.

Zmarszczki i starzenie się skóry

Zmarszczki powstają w naturalnym procesie starzenia się skóry. Z wiekiem jej jędrność się zmniejsza. Zwiększa się natomiast tendencja do powstawania bruzd. Jednym ze sposobów odmłodzenia twarzy jest stosowanie zabiegów wypełniających zmarszczki. Istnieją różne metody do osiągnięcia gładkiej i młodo wyglądającej skóry. Od specjalnych kremów ściągających skórę i ujędrniających twarz, przez zabiegi wykorzystujące laser czy ultradźwięki po inwazyjne zabiegi chirurgiczne podciągających skórę. Jednymi z najczęściej stosowanych metod, w tym także dających wyraźne efekty i niemających niemal żadnych poważnych skutków ubocznych jest ostrzykiwanie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy do wypełniania zmarszczek

Na rynku są dostępne liczne preparaty do wypełniania zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego, w tym m.in. Surgiderm, Restylane, Perfecta, StylAge. W trakcie naszej praktyki nie odnotowaliśmy bardzo dużych różnic w ich stosowaniu. Trwałość wyników jest porównywalna . Czas po jakim materiał ulega bioabsorbcji (biologicznej degradacji i wchłonięciu) wynosi od 7 do 15 miesięcy (średnio 9-11 miesięcy).

Stabilizowany kwas hialuronowy

Stabilizowany kwas hialuronowy to związek, który występuje w przyrodzie i nie wywołuje praktycznie żadnych reakcji alergicznych czy immunologicznych. Podstawową i jednocześnie najważniejszą własnością kwasu hialuronowego, pozwalającą na wydłużenie efektów nawet do 15 miesięcy jest zdolność wiązania wody.

Preparat podany śród lub podskórnie wypełnia zmarszczkę, a z biegiem czasu jego objętość stopniowo ulega zmniejszeniu. Właśnie wtedy zdolność wiązania wody utrzymuje stałą objętość żelu i powoduje trwalsze wypełnienie zmarszczek. W ten sposób efekty kosmetyczne utrzymują się dłużej i zabieg można powtarzać rzadziej.

Zabieg jest mało bolesny, ale i krótkotrwały. Aby uśmierzyć ból często wystarczy zastosować maść znieczulającą. Efekty są widoczne natychmiast, choć bezpośrednio po zabiegu przez kilka dni w miejscu podania może utrzymywać się obrzęk lub niewielki krwiak.

Kwas hialuronowy stosujemy przede wszystkim do korekty głębokich bruzd nosowo-wargowych, uniesienia kącików ust i korekty ich kształtów lub do spłycenia zmarszczek między brwiami. Zastosowanie tego preparatu daje bardzo dobre i szybkie efekty. Jednak jego rodzaj i zakres wymagają dokładnego omówienia z lekarzem tak, aby końcowy efekt był zgodny z oczekiwaniami pacjenta.

Zapraszamy Państwa na bezpłatne konsultacje, w których trakcie rozwiejemy wszelkie Państwa wątpliwości i wspólnie zastanowimy się nad zakresem zabiegu. Prosimy również o zapoznanie się z innymi zabiegami oferowanymi w gabinecie medycyny estetycznej Keramed (zastosowanie botuliny, mezoterapia, lipoliza, makijaż permanentny). Wszystkie wykonywane u nas zabiegi pozwalają na poprawę wyglądu twarzy i powodują, że uzyskuje ona młodszy, wypoczęty i atrakcyjny wygląd.

keramed2

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu