Nici liftingujące

Strona główna » Nici liftingujące

Lifting bez skalpela — Nici liftingujące Wrocław

Pojawienie się pierwszych nici liftingujących było prawdziwą rewolucją na rynku medycyny estetycznej. Nazwano je „liftingiem bez skalpela” i bardzo szybko zaczęły być stosowane przez chirurgów plastycznych, którzy dostrzegli w nich alternatywę dla dość dużych i trudnych zabiegów liftingu chirurgicznego.

Okiem specjalisty:

„Byłem jednym z pierwszych lekarzy na Dolnym Śląsku, który zaczął stosować nici. W ciągu kilku pierwszych miesięcy przeprowadziłem kilkadziesiąt takich zabiegów, ale wysoka cena nitek i szybko następująca utrata efektu liftingu zniechęciła mnie do ich wykonywania. Wraz z upływem czasu rynek nici został wzbogacony o nowe produkty, lepsze jakościowo i cenowo. Obecnie stosuję nici Barby Lift 4D. Uważam, że są one najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę stosunek ceny zabiegu do uzyskiwanego efektu.

Należy powiedzieć uczciwie, że żadne nici nie są w stanie w pełni zastąpić liftingu chirurgicznego, jednak uważam, że przy obecnych cenach są to atrakcyjne zabiegi, które poprawiają owal twarzy i tworzą rusztowanie, spowalniające powstawanie oznak starzenia w przyszłości”. 

Rodzaje nici liftingujących:

 

Lift Barb 4D

Lift Barb 4D to nowa, wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym, innowacyjnym systemem mikroskopijnych haczyków, które są rozłożone gęsto dookoła nici w tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo, nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu, a duży wybór długości umożliwia ich dobranie do potrzeb danego pacjenta. Nici liftingujące są polecane już od 30 roku życia. Niestety, przy dużych zmianach związanych ze starzeniem (zwykle po 50 roku życia) efekty tych zabiegów mogą być mniej spektakularne i powodować rozczarowanie pacjentek.

Nici Aptos Thread 2G

W ofercie posiadamy również zabiegi z użyciem nici firmy Aptos o nazwie Thread 2G, o zupełnie innej konstrukcji. Każda nitka zakończona jest 2 igłami, co umożliwia specjalne umocowanie jej w skórze w formie pętli. Dzięki temu mamy możliwość zrobienia jeszcze większej korekty i silniejszego podciągnięcia tkanek. Użycie tych nitek jest droższym zabiegiem, ale daje szansę na uzyskanie jeszcze lepszego napięcia skóry policzka.

 

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem nici:

 • Utrata jędrności i napięcia skóry
 • Modelowanie wybranych partii twarzy
 • Zmniejszenie tzw. „chomików”
 • Poprawa owalu twarzy
 • Asymetria łuków brwiowych
 • Opadające ramiona tzw. „pelikany”

  Przebieg zabiegu

  Procedura implantacji nici liftingujących jest szybka i bezpieczna. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane do tkanki podskórnej za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym i dodatkowo znieczulana nasiękowo lidokainą, która całkowicie znosi czucie bólu.

  Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.

  Wygląd skóry po zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących 

  Już po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Naturalnym zjawiskiem są też zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki.

  Nici liftingujące – Zalety zabiegu

  • natychmiastowy efekt liftingu, utrzymujący się nawet do 2 lat!
  • wygładzenie zmarszczek i poprawa konturu twarzy
  • poprawa napięcia, jędrności, nawilżenia i dotlenienia skóry skóry
  • szybka i bezbolesna procedura implantacji
  • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • nici są całkowicie wchłanialne przez organizm
  • możliwość powtarzania procedury

  Nici liftingujące – Efekty

  Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy. Jest to wynikiem mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici.

  Po około 14 dniach rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenu, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Ponadto fibroblasty stymulowane są do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe “rusztowanie”. Polidoksan, czyli substancja z której wykonane są nici, poprawia również nawilżenie skóry.

  Dzięki takiej synergii działania efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Nawet po rozpuszczeniu się nici (po około 24 miesiącach) skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca bezpośrednio do poprzedniego stanu, a proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

  nici liftingujące czoło

  Pełna oferta

  Botoks

  Powiększanie i nawilżanie ust

  Nici hialuronowe

  Laser frakcyjny CO2

  Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

  Sculptra

  Mezoterapia

  Nici liftingujace

  Nadpotliwość pach

  Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

  Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

  Radiofrekwencja mikroigłowa RF

  Usuwanie tatuażu

  Wypełnianie zmarszczek

  GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

  Wolumetria twarzy

  Bruksizm (zgrzytanie zębami)

  Ulthera HIFU

  Karboksyterapia

  Lipoliza

  logo-keram

  Adres:

  ul. Poranna 31 D

  Wrocław, 53-026

  Email:

  markowicz@keramed.com.pl

  tatuaz.keramed@gmail.com

  trycholog.keramed@gmail.com

  Usuwanie tatuażu

  Edyta Markowicz

  tel: 600 056 975

  Trychologia

  lek. Katarzyna Markowicz

  tel: 602 176 620