Nici liftingujące ( np.Barb 4D, Aptos Thread 2G)

gabinet
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Od kilku lat na rynku pojawiły się różne nici. Natychmiast okrzyknięto je rewolucja na rynku medycyny estetycznej i liftingiem bez skalpela. Szybko tez chirurdzy plastyczni zaczęli je stosować widząc w nich alternatywne dla dość dużych i trudnych zabiegów liftingu chirurgicznego. Te kilka lat i zdobyte doświadczenia nieco zweryfikowaly pierwotne oczekiwania. Osobiście byłem jednym z pierwszych lekarzy na Dolnym Śląsku który zaczął stosować nici z lejkami Silluete. W ciągu kilku miesięcy przeprowadziłem kilkadziesiąt takich zabiegów ale wysoka cena nitek i szybka utrata efektu liftingu zniechęciła mnie do tych zabiegów. Potem próbowałem nici innych producentów.  Obecnie od ponad roku stosuje nici Barby Lift 4D. Uważam ze obecnie są one najlepszym rozwiązaniem biorą pod uwagę stosunek ceny do wyniku. Żadne nici nie zastąpią liftingu chirurgicznego. Trzeba to powiedzieć uczciwie i wyraźnie żeby oczekiwania pacjentów nie były zbyt wygórowane. Ale uważam że przy obecnych cenach ( 2-3 tyś zł) są to fajne zabiegi które nieco poprawiają owal twarzy i tworzą rusztowanie które w przyszłości spowolnia powstawanie oznak starzenia się.

Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Są polecane już od 30 roku życia. Za biegiem tym nie należy czekać zbyt długo. Przy dużych zmianach ( zwykle po 50 roku życia) efekty tych zabiegów sa bardzo minimalne i często powodują rozczarowanie pacjentek.

Nowe nici firmy Aptos o nazwie Thread 2G mają inną konstrukcje. Każda nitka zakończona jest 2 igłami co umożliwia specjalne umocowanie jej w skórze w formie pętli. Powoduje to ze mamy możliwość zrobienia większej korekty i podciągnięcie tkanek. Użycie tych nitek jest droższym zabiegiem ale wg. mnie możemy uzyskać jeszcze lepsze napięcie skóry policzka.

Wskazania:

 • Lekki lifting twarzy
 • utrata jędrności i napięcia skóry
 • modelowanie wybranych partii twarzy
 • zmniejszenie tzw. „chomików”
 • poprawa  owalu twarzy
 • asymetria łuków brwiowych
 • opadające ramiona tzw. pelikany

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres laktacji
 • zmiany zapalne w obrębie skóry
 • skłonność do występowania blizn przerostowych
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych

Przebieg zabiegu
Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym i dodatkowo znieczulana nasiękowo lidokainą, która prawie całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.

Wygląd skóry po zabiegu
Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki.

Zalety zabiegu

 • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat!
 • wygładzenie zmarszczek i poprawa konturu twarzy
 • poprawa napięcia, jędrności, nawilżenia i dotlenienia skóry skóry
 • szybki i bezbolesny zabieg
 • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
 • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
 • możliwość powtórzenia procedury

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy. Jest to wynikiem mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe “rusztowanie”. Polidoksan, czyli substancja z której wykonane są nici poprawia również nawilżenie skóry.

Dzięki takiej synergii działania efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Nawet po rozpuszczeniu się nici (po około 24 miesiącach) skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu, proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu