Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego, znamion i blizn — Wrocław 

Usuwanie tatuażu zarówno za pomocą metod laserowych, jak i nielaserowych charakteryzuje wysoka skuteczność i pożądany efekt. W naszym gabinecie wykorzystujemy obie te metody, dopasowując ich działanie do rodzaju tatuażu, a czasami odpowiednio łącząc, co skraca czas leczenia i jednocześnie zmniejsza jego koszt. Przy pomocy lasera wykonujemy również zabiegi mające na celu makijażu permanentnego.

Innowacyjny sprzęt = bezpieczny i efektowny zabieg

Zabiegi wykonujemy w gabinecie lekarskim, dlatego spełniamy najwyższe standardy sterylności i warunki sanitarno-epidemiologiczne. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, jak również o uzyskanie jak najlepszych efektów przy jak najmniejszej ilości zabiegów. Dlatego wyposażyliśmy nasz gabinet w innowacyjny laser Pico-Q. Czas impulsu został w nim skrócony do picosekundy, dzięki czemu skuteczność zabiegu jest większa niż przy poprzednich modelach. Dodatkowo skóra goi się szybciej, a ryzyko powstania blizn znacznie się zmniejsza.

Informacje o zabiegu

Nasi pacjenci przy każdym zabiegu są informowani o jego przebiegu oraz możliwych reakcjach niepożądanych. Mimo najbardziej zaawansowanych technologii, zastosowanych w wykorzystywanym przez nas sprzęcie, może dojść np. do rozjaśnienia skóry w miejscu tatuażu. Ma to związek ze zbyt głęboko położonym barwnikiem, jego rodzajem i/lub kolorem. W takich przypadkach proponujemy zastosowanie metody nielaserowej, czyli chemicznej. Oczywiście, żadna metoda nie jest pozbawiona wad, ale nasze doświadczenie i możliwości ich łączenia pozwalają uzyskać najlepszy z możliwych efektów.

Realizacje:

Nielaserowe usuwanie tatuażu Wrocław

Zabieg ten bardzo przypomina wykonywanie tatuażu. Specjalnym urządzeniem, zakończonym modułem z igłami, otwieramy naskórek nad tatuażem i podajemy niewielką ilość płynu, zawierającego głownie kwas mlekowy. Jest to substancja nietoksyczna, naturalnie produkowana w naszym organizmie.

Po zmieszaniu z barwnikiem dochodzi do aktywizacji układu immunologicznego – głównie makrofagów (komórek żernych). Pochłaniają one barwnik i gromadzą się przy powierzchni skóry. W kilka godzin po zabiegu wytwarza się strupek, który odpada po 3-4 tygodniach. Skóra w tym miejscu jest ciemnoczerwona, cienka (jak typowa skóra po odpadnięciu strupa), ale pozbawiona barwnika. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do jej stopniowego blednięcia, aż do odzyskania naturalnego wyglądu.

W czasie jednego zabiegu wykonujemy 25 plamek o średnicy do 6-8 mm. Plamki nie mogę być zbyt duże i nie mogą się ze sobą stykać, aby nie zakłócić procesu gojenia i naskórkowania oraz nie dopuścić do powstania blizny. Stopniowo, w czasie kolejnych zabiegów, pokrywamy nimi całą powierzchnię tatuażu.

Często zadawane pytania

Pacjenci bardzo często pytają nas „czy nie będzie śladu po usuwaniu tatuażu?”. Należy otwarcie powiedzieć, że obecnie nie istnieje metoda, która daje pełną gwarancję i umożliwia usunięcie tatuażu bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu na skórze. Naszym zdaniem za bardzo dobry wynik leczenia możemy uznać sytuację, w której miejsce dawnego tatuażu oglądane z odległości 80 – 100 cm wygląda jak zdrowa, nigdy nienaruszona skóra. Zawsze może się jednak zdarzyć, że będzie ona lekko przebarwiona lub cieńsza.

Innym często pojawiającym się pytaniem jest: „Ile zabiegów trzeba wykonać i jaki jest koszt usuwania tatuażu”. W metodzie laserowej musimy wykonać od 6 do 10 zabiegów i często barwnik pozostaje jedynie rozjaśniony, natomiast w metodzie nielaserowej cena zależy od wielkości tatuażu – w jednym miejscu wykonujemy zabieg tylko raz, ale przy dużych rysunkach np. 10x15cm zanim pokryjemy cały jego obszar plamkami potrzebujemy 6, 8 czy nawet 10 zabiegów. Z tych względów koszt usunięcia tatuażu w obydwóch metodach jest porównywalny. Z reguły wynosi on od 1500 zł (przy małych tatuażach) do 8000 zł (przy dużych). Trzeba jednak nastawić się na leczenie, które trwa przez wiele miesięcy (często około roku). Po więcej odpowiedzi zapraszamy do kontaktu z nami.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

W naszym gabinecie używamy obecnie najnowocześniejszego na świecie lasera Pico-Q. Stosowane do tej pory lasery nanosekundowe typu Q-swich wymagały dość dużej liczby zabiegów i zwiększały ryzyko powikłań (blizn, niecałkowitego usunięcia tatuażu). W laserach typu Pico-Q impuls skrócono do niewyobrażalnie krótkiego czasu – pikosekundy. Energia dostarczona do skóry w tak krótkim czasie powoduje powstanie dodatkowej i niespotykanej w innych laserach fali akustycznej rozbijającej barwnik. Oczywiście laser powoduje również efekt termiczny, który wspomaga rozbicie barwnika, ale przy tak krótkim czasie w mniejszym stopniu dochodzi do oprzenia i uszkodzenia skóry. Dzięki temu czas gojenia jest znacznie krótszy, a ryzyko pojawienia się blizn jest ograniczone do minimum. Laser ten sprawdza się zarówno przy usuwaniu tatuaży wykonanych profesjonalnie, jak i amatorsko, a także przy usuwaniu makijażu permanentnego. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to obecnie najskuteczniejszy laser na świecie. Wprawdzie zabiegi są nieco droższe niż przy jego poprzedniku typu Q-switch, ale cechuje je większe bezpieczeństwo stosowania i niższa ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu.

Pełna oferta

Botoks

Powiększanie i nawilżanie ust

Nici hialuronowe

Laser frakcyjny CO2

Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

Sculptra

Mezoterapia

Nici liftingujace

Nadpotliwość pach

Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Usuwanie tatuażu

Wypełnianie zmarszczek

GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Wolumetria twarzy

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Ulthera HIFU

Karboksyterapia

Lipoliza

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Email:

markowicz@keramed.com.pl

tatuaz.keramed@gmail.com

trycholog.keramed@gmail.com

Usuwanie tatuażu

Edyta Markowicz

tel: 600 056 975

Trychologia

Katarzyna Markowicz

tel: 602 176 620