Usuwanie tatuażu

Strona główna » Usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu, znamion i blizn — Wrocław

Usuwanie tatuażu, zarówno za pomocą metod laserowych, jak i nielaserowych, charakteryzuje wysoka skuteczność i pożądany efekt. W naszym gabinecie wykorzystujemy obie te metody, dopasowując ich działanie do rodzaju tatuażu, a czasami odpowiednio łącząc je, co skraca czas leczenia i jednocześnie zmniejsza jego koszt.

Sprzęt wykorzystywany podczas zabiegu usuwania tatuażu

Zabiegi wykonujemy w gabinecie lekarskim, dlatego spełniamy najwyższe standardy sterylności i warunki sanitarno-epidemiologiczne. Dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, jak również o uzyskanie jak najlepszych efektów przy jak najmniejszej ilości zabiegów. Dlatego wyposażyliśmy nasz gabinet w innowacyjny laser. Czas impulsu został w nim skrócony do picosekundy, dzięki czemu skuteczność zabiegu jest większa niż przy poprzednich modelach. Dodatkowo skóra goi się szybciej, a ryzyko powstania blizn znacznie się zmniejsza.

Przy pomocy wspomnianego lasera realizujemy również zabiegi mające na celu wykonanie /makijaz-permanentny/.

Informacje o zabiegu

Nasi pacjenci przy każdym zabiegu są informowani o jego przebiegu oraz możliwych reakcjach niepożądanych. Mimo najbardziej zaawansowanych technologii, zastosowanych w wykorzystywanym przez nas sprzęcie, może dojść np. do rozjaśnienia skóry w miejscu tatuażu. Ma to związek ze zbyt głęboko położonym barwnikiem, jego rodzajem i/lub kolorem. W takich przypadkach proponujemy zastosowanie metody nielaserowej, czyli chemicznej. Oczywiście, żadna metoda nie jest pozbawiona wad, ale nasze doświadczenie i możliwości ich łączenia pozwalają uzyskać najlepszy z możliwych efektów.

Realizacje:

usuwanie-tatuazu-keramed
usuwanie-tatuazu-keramed-2

Nielaserowe usuwanie tatuażu we Wrocławiu

Zabieg ten bardzo przypomina wykonywanie tatuażu. Specjalnym urządzeniem, zakończonym modułem z igłami, otwieramy naskórek nad tatuażem i podajemy niewielką ilość płynu, zawierającego głównie kwas mlekowy. Jest to substancja nietoksyczna, naturalnie produkowana w naszym organizmie.

Po zmieszaniu z barwnikiem dochodzi do aktywizacji układu immunologicznego – głównie makrofagów (komórek żernych). Pochłaniają one barwnik i gromadzą się przy powierzchni skóry. W kilka godzin po zabiegu wytwarza się strupek, który odpada po 3-4 tygodniach. Skóra w tym miejscu jest ciemnoczerwona, cienka (jak typowa skóra po odpadnięciu strupa), ale pozbawiona barwnika. W ciągu kilku miesięcy dochodzi do jej stopniowego blednięcia, aż do odzyskania naturalnego wyglądu.

W czasie jednego zabiegu wykonujemy 25 plamek o średnicy do 6-8 mm. Plamki nie mogę być zbyt duże i nie mogą się ze sobą stykać, aby nie zakłócić procesu gojenia i naskórkowania oraz nie dopuścić do powstania blizny. Stopniowo, w czasie kolejnych zabiegów, pokrywamy nimi całą powierzchnię tatuażu.

Często zadawane pytania dotyczące usuwania tatuażu

Pacjenci bardzo często pytają nas „Czy nie będzie śladu po usuwaniu tatuażu?”. Należy otwarcie powiedzieć, że obecnie nie istnieje metoda, która daje pełną gwarancję i umożliwia usunięcie tatuażu bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu na skórze. Naszym zdaniem za bardzo dobry wynik leczenia możemy uznać sytuację, w której miejsce dawnego tatuażu oglądane z odległości 80-100 cm wygląda jak zdrowa, nigdy nienaruszona skóra. Zawsze może się jednak zdarzyć, że będzie ona lekko przebarwiona lub cieńsza.

Innym często pojawiającym się pytaniem jest: „Ile zabiegów trzeba wykonać i jaki jest koszt usuwania tatuażu”. W metodzie laserowej musimy wykonać od 6 do 10 zabiegów i często barwnik pozostaje jedynie rozjaśniony, natomiast w metodzie nielaserowej cena zależy od wielkości tatuażu – w jednym miejscu wykonujemy zabieg tylko raz, ale przy dużych rysunkach np. 10x15cm zanim pokryjemy cały jego obszar plamkami potrzebujemy 6, 8 czy nawet 10 zabiegów. Z tych względów koszt usunięcia tatuażu w obydwóch metodach jest porównywalny. Z reguły wynosi on od 1500 zł (przy małych tatuażach) do 8000 zł (przy dużych). Trzeba jednak nastawić się na leczenie, które trwa przez wiele miesięcy (często około roku). Po więcej odpowiedzi zapraszamy do kontaktu z nami.

Laserowe usuwanie tatuażu Wrocław

W naszym gabinecie używamy obecnie najnowocześniejszego na świecie lasera. Stosowane do tej pory lasery nanosekundowe wymagały dość dużej liczby zabiegów i zwiększały ryzyko powikłań (blizn, niecałkowitego usunięcia tatuażu). W obecnie wykorzystywanych przez nas laserach impuls skrócono do niewyobrażalnie krótkiego czasu – pikosekundy. Energia dostarczona do skóry w tak krótkim czasie powoduje powstanie dodatkowej i niespotykanej w innych laserach fali akustycznej rozbijającej barwnik. Oczywiście laser powoduje również efekt termiczny, który wspomaga rozbicie barwnika, ale przy tak krótkim czasie w mniejszym stopniu dochodzi do oparzenia i uszkodzenia skóry. Dzięki temu czas gojenia jest znacznie krótszy, a ryzyko pojawienia się blizn jest ograniczone do minimum.

Laser ten sprawdza się zarówno przy usuwaniu tatuaży wykonanych profesjonalnie, jak i amatorsko, a także przy usuwaniu makijażu permanentnego. Jest obecnie uznawany za najskuteczniejszy laser na świecie. Wprawdzie zabiegi są nieco droższe niż przy jego poprzedniku, ale cechuje je większe bezpieczeństwo stosowania i niższa liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania tatuażu:

  • padaczka,
  • świeża opalenizna,
  • ciąża i okres laktacji,
  • choroba zapalna skóry,
  • choroba nowotworowa,
  • łuszczyca, bielactwo,
  • choroby tkanki łącznej,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • podatność na powstawanie na skórze bliznowców,
  • przyjmowanie ziół i leków światłouczulających.

Wskazaniem natomiast do wykonania zabiegu mającego na celu trwałe usunięcie tatuażu jest po prostu niechciany tatuaż.

edyta-markowicz-keramed1

Pełna oferta

Botoks

Powiększanie i nawilżanie ust

Nici hialuronowe

Laser frakcyjny CO2

Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)

Sculptra

Mezoterapia

Nici liftingujace

Nadpotliwość pach

Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)

Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Usuwanie tatuażu

Wypełnianie zmarszczek

GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Wolumetria twarzy

Bruksizm (zgrzytanie zębami)

Ulthera HIFU

Karboksyterapia

Lipoliza

logo-keram

Adres:

ul. Poranna 31 D

Wrocław, 53-026

Email:

markowicz@keramed.com.pl

tatuaz.keramed@gmail.com

trycholog.keramed@gmail.com

Usuwanie tatuażu

Edyta Markowicz

tel: 600 056 975

Trychologia

lek. Katarzyna Markowicz

tel: 602 176 620