Makijaż permanentny

MAKIJ2
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
Untitled Panorama3 1
DSC9345

Makijaż permanentny to zabieg o długotrwałych efektach, gdyż utrzymują się one 3-5 lat. Zapewnia pełen komfort w każdej sytuacji: nie rozmazuje się, nie brudzi ubrań i zawsze wygląda perfekcyjnie. Zabieg ten wykonywany na ustach, oczach i brwiach pozwala w delikatny sposób podkreślić atuty twarzy i lekko ją wymodelować. Jednocześnie daje możliwość retuszu niedoskonałości. Makijaż permanentny pozwala cieszyć się ładnym wyglądem w każdej sytuacji i o każdej porze na przykład: podczas uprawiania sportu, korzystania z uroków wypoczynku letniego, na basenie czy podczas pracy w ogrodzie.

Makijaż permanentny brwi

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w naszym salonie jest makijaż permanentny brwi. Technika, która jest podstawą jego tworzenia, przypomina nieco tatuowanie, z którego się częściowo wywodzi – wiele kobiet wyobraża sobie taki makijaż jako czarną wytatuowaną kreskę w miejscu, w którym powinny znajdować się brwi. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonane permanentne brwi wyglądają naturalnie. Makijaż jest subtelny, koryguje niedoskonałości i pozwala na nadanie łukom idealnego kształtu. Pomaga w tym nie tylko znajomość samej techniki przez linergistkę, ale też i jej doświadczenie, pewna ręka oraz znajomość anatomii i prawidłowych proporcji. Dzięki temu może zaproponować i wykonać brwi permanentne w kształcie odpowiadającym twarzy i gustom klientki.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to zabieg, który pozwala poprawić ich naturalny kolor, wyostrza kontury warg, a nawet umożliwia korektę ich asymetrii. Ponieważ dobierany jest odpowiednio do karnacji i typu urody, wygląda bardzo naturalnie. Przed przystąpieniem do zbiegu konieczna jest jednak profilaktyka wysiewu opryszczki. Oznacza to, że co najmniej 3 dni wcześniej trzeba zacząć przyjmować tabletki HEVIRAN – po dwie na dzień lub zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza. Lek ten wypisywany jest na receptę. Po średnio 2-3 tygodniach od podstawowego zabiegu następuje korekta, która odpowiada za utrwalenie makijażu. W tym przypadku również konieczne jest podjęcie profilaktycznego leczenia.

Konsultacja z linergistką

W celu skorzystania z naszych usług należy zapisać się na konsultację z naszą linergistką Edytą Markowicz. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza ona bowiem szczegółową rozmowę z klientką, aby poznać jej oczekiwania i potrzeby. Podczas konsultacji dobiera również formę i kontur, a także pigmenty pasujące do naturalnego kolorytu naszych brwi i skóry. Objaśnia także poszczególne etapy działania i zasady pielęgnacji. Po wstępnej rozmowie linergistka przechodzi do znieczulenia, które wykonuje miejscowo poprzez ostrzykiwanie obszaru poddanego korekcji.

Jak powstaje permanentny make-up?

Permanentny make-up powstaje na zasadzie małych kroków. Oznacza to, że w każdej chwili klientka może obejrzeć dotychczasowy efekt i poprosić o wprowadzenie ewentualnych zmian. Barwnik wprowadzany jest na głębokość trzeciej warstwy naskórka, a dzięki jego zmagazynowaniu w przestrzeni międzykomórkowej makijaż utrzymuje się w doskonałym stanie przez okres od 2 do nawet 5 lat. Zabieg może być przeprowadzany dwuetapowo, w zależności od stopnia przyswajania barwnika przez skórę – ewentualna korekta wykonywana jest średnio po 2-3 tygodniach. Jest to jednak kwestia indywidualna, podobnie zresztą, jak i możliwe podrażnienia, zaczerwieniania czy obrzęki skóry, które zwykle jednak szybko ustępują.

Należy również pamiętać, że makijaż permanentny jest na początku zawsze nieco intensywniejszy niż w założeniu. Efekt ten stanowi jednak nieunikniony etap zabiegu nawet przy wyborze bardzo delikatnego odcienia barwnika. Na osiągnięcie ostatecznych rezultatów trzeba bowiem poczekać średnio 4-5 dni od zabiegu. Przez ten czas makijaż zblednie o 40%.

Zalecenia po zabiegu i przeciwskazania

W pierwszych dniach od wykonania makijażu permanentnego naturalnym procesem jest łuszczenie się wierzchniej warstwy naskórka razem z barwnikiem. W celu prawidłowej pielęgnacji obszarów, na które został naniesiony barwnik, należy używać kosmetyków takich jak tonik, mleczko i maść intensywnie natłuszczająca. Przykładem polecanego produktu jest tu SOLCOSERYL. Ponadto przez kilka dni po zabiegu warto unikać też basenu, solarium, sauny oraz długotrwałego przebywania na słońcu.

Przeciwskazania ogólne:

  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • łuszczyca,
  • cukrzyca,
  • terapia sterydowa.

Dodatkowo w przypadku makijażu permanentnego oczu do przeciwwskazań należy zaliczyć przebyte schorzenia gałki ocznej oraz genetyczne tendencje do stanów zapalnych czy odwarstwiania siatkówki.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu