Makijaż permanentny

MAKIJ2
DSC9207
Untitled Panorama3 1
DSC9345

Makijaż permanentny to zabieg o długotrwałych efektach, gdyż utrzymują się one 3-5 lat. Zapewnia pełen komfort w każdej sytuacji: nie rozmazuje się, nie brudzi ubrań i zawsze wygląda perfekcyjnie. Zabieg ten wykonywany na ustach, oczach i brwiach pozwala w delikatny sposób podkreślić atuty twarzy i lekko ją wymodelować. Jednocześnie daje możliwość retuszu niedoskonałości. Makijaż permanentny pozwala cieszyć się ładnym wyglądem w każdej sytuacji i o każdej porze na przykład: podczas uprawiania sportów, korzystania z uroków wypoczynku letniego, na basenie, podczas pracy w ogrodzie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego zabiegu jest wykonywany także w naszym gabinecie makijaż permanentny brwi. Technika, która jest podstawą jego tworzenia, przypomina nieco tatuowanie, z którego się częściowo wywodzi. Z tego względu często wiele kobiet wyobraża sobie taki makijaż jako czarną wytatuowaną kreskę w miejscu, w którym powinny znajdować się brwi. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi wygląda naturalnie. Jest subtelny, koryguje niedoskonałości i pozwala na narzucenie idealnego kształtu niesfornym brwiom. Pomaga w tym nie tylko znajomość samej techniki przez lingeristkę, ale też jej doświadczenie, pewna ręka i znajomość anatomii i prawidłowych proporcji. Dzięki temu może zaproponować i wykonać brwi permanentne w kształcie odpowiadającym twarzy i gustom klientki.

BEZPIECZEŃSTWO

Przeprowadzany w naszym gabinecie medycyny estetycznej zabieg jest całkowicie bezpieczny. Pracujemy na urządzeniu najnowszej generacji. Umożliwia ono precyzyjną implantację barwnika do naskórka w oparciu o techniki akupunktury, przez używanie cieniuteńkich igieł o idealnym, gładkim kształcie. Zastosowano w nim także system dopasowania szybkości pracy do rodzaju skóry – dzięki temu podrażnienia skóry zredukowane są do minimum przy zachowaniu wysokiej skuteczności. Wykorzystane w pigmentacji skóry barwniki odznaczają się naturalnym, organicznym pochodzeniem, dzięki czemu nie wywołują reakcji alergicznych.

Należy pamiętać że, przebyte szkolenia i duże doświadczenie wykonującego zabieg lekarza są maksymalną gwarancją, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi zasadami, nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim pod kątem sterylności i wymaganiami sanitarno-epidemiologicznymi.

PRZEBIEG ZABIEGU I ZALECENIA

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy szczegółową rozmowę z klientką, aby poznać jej oczekiwania i potrzeby. Podczas konsultacji dobieramy również formę i kontur, a także dobieramy pigmenty do naturalnego kolorytu. Objaśniamy także poszczególne etapy działania i zasady pielęgnacji. Po rozmowie przychodzimy do znieczulenia, które wykonujemy miejscowo poprzez ostrzykiwanie obszaru poddanego korekcji.

Make-up powstaje na zasadzie małych kroków. Oznacza to, że w każdej chwili klientka może obejrzeć dotychczasowy efekt i poprosić o wprowadzenie ewentualnych zmian.

W trakcie zabiegu barwnik zostaje wprowadzony do trzeciej warstwy naskórka, w sposób równomierny i na jednakową głębokość. Zostaje zmagazynowany w przestrzeni międzykomórkowej i utrzymuje się w widoczny sposób przez 3-5 lat. Z upływem czasu następuje rozjaśnienie barwnika. W zależności od rozległości korekt, wykonywanie takiego makijażu może trwać od 30 minut do 2 godzin. Zabieg można przeprowadzać w dwóch etapach ze względu na przyswajanie barwnika:

  • zabieg podstawowy,
  • korekta po 2-3 tygodniach.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry (tendencje indywidualne) . To normalne objawy, które szybko ustępują – już następnego dnia śmiało można pokazać się w pracy. Bezpośrednio po pigmentacji można zaobserwować dość dużą intensywność barwy, nawet przy wykonaniu bardzo delikatnego, naturalnego makijażu. Nie jest to powód do niepokoju, ponieważ w ciągu kolejnych 4-5 dni zabarwienie zblednie do 40% barwy wyjściowej.

W pierwszych dniach po zabiegu wierzchnia warstwa naskórka, wraz z częścią barwnika, będzie się łuszczyć. W tym czasie należy myć skórę mleczkiem i tonikiem oraz intensywnie natłuszczać (bardzo przydatna jest maść SOLCOSERYL – przyspiesza gojenie i naskórkowanie). W tym okresie należy także unikać opalania, wizyt na basenie, w saunie czy solarium.

Zabieg nie może być wykonywany:

  • w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią
  • przy infekcji
  • przy łuszczycy
  • przy cukrzycy
  • podczas przyjmowaniu leków sterydowych

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego oczu:

  • przebyte choroby gałki ocznej,
  • tendencje do stanów zapalnych,
  • tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki.

Przy zabiegu na usta wskazana jest profilaktyka wysiewu opryszczki. Należy na kilka dni przed zabiegiem(min. 3)  przyjmować doustnie lek HEVIRAN, w dawce 2x400mg (przy podatności na opryszczkę 4x400mg). To sposób, który pomaga zapobiec wysiewowi mogącemu powodować powikłania. Podobne zalecenia dotyczą także wizyt przy korekcie.

Po 2-3 tygodniach konieczna jest korekta, która ma na celu wzmocnienie oraz utrwalenie efektów. W przypadku nie podjęcia tego kroku, nie możemy zagwarantować trwałości makijażu. Pierwszy tego typu zabieg jest częścią składową całego procesu i nie pobieramy żadnych opłat z tego tytułu (pod warunkiem, że zostanie wykonany w terminie do 4 tygodni po zabiegu podstawowym).

Polecamy zapoznanie się z innymi zabiegami wykonywanymi w gabinecie medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu. Oferujemy m.in. poprawianie owalu twarzy, powiększanie ust i wypełnianie zmarszczek.

keramed2

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu