Makijaż permanentny




Makijaż permanentny to zabieg o długotrwałych efektach, gdyż utrzymują się one 3-5 lat. Zapewnia pełen komfort w każdej sytuacji: nie rozmazuje się, nie brudzi ubrań i zawsze wygląda perfekcyjnie. Zabieg ten wykonywany na ustach, oczach i brwiach pozwala w delikatny sposób podkreślić atuty twarzy i lekko ją wymodelować. Jednocześnie daje możliwość retuszu niedoskonałości. Makijaż permanentny pozwala cieszyć się ładnym wyglądem w każdej sytuacji i o każdej porze na przykład: podczas uprawiania sportu, korzystania z uroków wypoczynku letniego, na basenie czy podczas pracy w ogrodzie.
Makijaż permanentny brwi
Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w naszym salonie jest makijaż permanentny brwi. Technika, która jest podstawą jego tworzenia, przypomina nieco tatuowanie, z którego się częściowo wywodzi – wiele kobiet wyobraża sobie taki makijaż jako czarną wytatuowaną kreskę w miejscu, w którym powinny znajdować się brwi. Nic bardziej mylnego. Dobrze wykonane permanentne brwi wyglądają naturalnie. Makijaż jest subtelny, koryguje niedoskonałości i pozwala na nadanie łukom idealnego kształtu. Pomaga w tym nie tylko znajomość samej techniki przez linergistkę, ale też i jej doświadczenie, pewna ręka oraz znajomość anatomii i prawidłowych proporcji. Dzięki temu może zaproponować i wykonać brwi permanentne w kształcie odpowiadającym twarzy i gustom klientki.
Makijaż permanentny ust
Makijaż permanentny ust to zabieg, który pozwala poprawić ich naturalny kolor, wyostrza kontury warg, a nawet umożliwia korektę ich asymetrii. Ponieważ dobierany jest odpowiednio do karnacji i typu urody, wygląda bardzo naturalnie. Przed przystąpieniem do zbiegu konieczna jest jednak profilaktyka wysiewu opryszczki. Oznacza to, że co najmniej 3 dni wcześniej trzeba zacząć przyjmować tabletki HEVIRAN – po dwie na dzień lub zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza. Lek ten wypisywany jest na receptę. Po średnio 2-3 tygodniach od podstawowego zabiegu następuje korekta, która odpowiada za utrwalenie makijażu. W tym przypadku również konieczne jest podjęcie profilaktycznego leczenia.
Konsultacja z linergistką
W celu skorzystania z naszych usług należy zapisać się na konsultację z naszą linergistką Edytą Markowicz. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza ona bowiem szczegółową rozmowę z klientką, aby poznać jej oczekiwania i potrzeby. Podczas konsultacji dobiera również formę i kontur, a także pigmenty pasujące do naturalnego kolorytu naszych brwi i skóry. Objaśnia także poszczególne etapy działania i zasady pielęgnacji. Po wstępnej rozmowie linergistka przechodzi do znieczulenia, które wykonuje miejscowo poprzez ostrzykiwanie obszaru poddanego korekcji.
Jak powstaje permanentny make-up?
Permanentny make-up powstaje na zasadzie małych kroków. Oznacza to, że w każdej chwili klientka może obejrzeć dotychczasowy efekt i poprosić o wprowadzenie ewentualnych zmian. Barwnik wprowadzany jest na głębokość trzeciej warstwy naskórka, a dzięki jego zmagazynowaniu w przestrzeni międzykomórkowej makijaż utrzymuje się w doskonałym stanie przez okres od 2 do nawet 5 lat. Zabieg może być przeprowadzany dwuetapowo, w zależności od stopnia przyswajania barwnika przez skórę – ewentualna korekta wykonywana jest średnio po 2-3 tygodniach. Jest to jednak kwestia indywidualna, podobnie zresztą, jak i możliwe podrażnienia, zaczerwieniania czy obrzęki skóry, które zwykle jednak szybko ustępują.
Należy również pamiętać, że makijaż permanentny jest na początku zawsze nieco intensywniejszy niż w założeniu. Efekt ten stanowi jednak nieunikniony etap zabiegu nawet przy wyborze bardzo delikatnego odcienia barwnika. Na osiągnięcie ostatecznych rezultatów trzeba bowiem poczekać średnio 4-5 dni od zabiegu. Przez ten czas makijaż zblednie o 40%.
Zalecenia po zabiegu i przeciwskazania
W pierwszych dniach od wykonania makijażu permanentnego naturalnym procesem jest łuszczenie się wierzchniej warstwy naskórka razem z barwnikiem. W celu prawidłowej pielęgnacji obszarów, na które został naniesiony barwnik, należy używać kosmetyków takich jak tonik, mleczko i maść intensywnie natłuszczająca. Przykładem polecanego produktu jest tu SOLCOSERYL. Ponadto przez kilka dni po zabiegu warto unikać też basenu, solarium, sauny oraz długotrwałego przebywania na słońcu.
Przeciwskazania ogólne:
- ciąża,
- okres laktacji,
- łuszczyca,
- cukrzyca,
- terapia sterydowa.
Dodatkowo w przypadku makijażu permanentnego oczu do przeciwwskazań należy zaliczyć przebyte schorzenia gałki ocznej oraz genetyczne tendencje do stanów zapalnych czy odwarstwiania siatkówki.

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej
ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85
Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)
lek.med. Grzegorz Markowicz
medycyna estetyczna
tel: 71 783 37 85 tel: 602 708 286
mail: markowicz@keramed.com.pl
Edyta Markowicz
usuwanie tatuażu
makijaż permanentny
tel: 600 056 975
mail: tatuaz.keramed@gmail.com
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń
Formularz kontaktowy: