Lifting HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących zatrzymać proces starzenia się. Ta nieinwazyjna technologia wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które docierają do głębokich warstw skóry i pobudzają produkcję kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i młodo wyglądająca. 

Zastosowanie liftingu HIFU

Lifting HIFU znajduje zastosowanie przede wszystkim w walce z oznakami starzenia się skóry. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek, utraty elastyczności skóry czy opadających owalów twarzy. Ponadto technologia HIFU może być stosowana w celu redukcji cellulitu oraz modelowania sylwetki. Dzięki temu zabiegowi można także zlikwidować podwójny podbródek oraz poprawić kontur szyi i dekoltu.

Przebieg zabiegu

Zabieg liftingu HIFU jest bezbolesny i nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga żadnych nacięć ani znieczulenia. Przed przystąpieniem do zabiegu, specjalista dokładnie ocenia stan skóry pacjenta oraz dobiera odpowiednią głowicę do urządzenia HIFU. Następnie na skórę nakładany jest specjalny żel, który zapewnia lepsze przewodzenie ultradźwięków. Głowica emituje skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które docierają do wybranej głębokości skóry, powodując mikrouszkodzenia i stymulując produkcję kolagenu. Zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin, w zależności od obszaru poddawanego terapii.

Efekty liftingu HIFU

Efekty liftingu HIFU są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak pełne rezultaty można zaobserwować po upływie 2–3 miesięcy. Skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i napięta, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Warto dodać, że efekty utrzymują się nawet do 2 lat po zabiegu, co sprawia, że lifting HIFU jest długotrwałym rozwiązaniem w walce z procesem starzenia się skóry.

Warto podkreślić, że lifting HIFU to innowacyjna metoda odmładzania skóry, która pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Dzięki temu coraz więcej osób może cieszyć się młodszym wyglądem i większym komfortem życia