Medycyna estetyczna to dziedzina, która zajmuje się poprawą wyglądu i odmładzaniem skóry, a także korygowaniem drobnych niedoskonałości. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zabiegi oferuje lekarz medycyny estetycznej i jak może Ci pomóc w poprawie wyglądu? 

Zabiegi iniekcyjne – botox i wypełniacze

Lekarze medycyny estetycznej często wykonują zabiegi iniekcyjne, takie jak botox czy wypełniacze skórne. Botox to toksyna botulinowa typu A, która jest stosowana do czasowego wygładzenia zmarszczek mimicznych na twarzy. Wstrzykiwany jest w określone miejsca, powodując rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Wypełniacze skórne natomiast są substancjami, które mają na celu wypełnienie bruzd i zmarszczek, przywracając objętość utraconą w wyniku procesu starzenia się skóry. Najpopularniejszym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, który występuje naturalnie w naszej skórze.

Leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

Trądzik to problem, z którym boryka się wiele osób niezależnie od wieku. Lekarze medycyny estetycznej oferują różne metody leczenia trądziku, takie jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja czy terapia światłem LED. Peeling chemiczny polega na kontrolowanym złuszczaniu warstwy naskórka za pomocą kwasów, co prowadzi do regeneracji skóry i zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych. Mikrodermabrazja to mechaniczne złuszczanie naskórka, które również pomaga w walce z bliznami i przebarwieniami. Terapia światłem LED wykorzystuje różne długości fali światła, które mają działanie przeciwzapalne i przyspieszają gojenie się skóry.

Usuwanie zmarszczek i lifting skóry

Medycyna estetyczna oferuje także zabiegi mające na celu redukcję zmarszczek i lifting skóry. Jednym z nich jest mezoterapia, która polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych, takich jak witaminy, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Te substancje pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności skóry. Inny popularny zabieg to laserowy lifting skóry, który wykorzystuje energię światła laserowego do stymulowania produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia skóry.