Lifting wolumetryczny to innowacyjny sposób na odmłodzenie całej twarzy bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom kosmetycznym. Celem zabiegu jest przywrócenie twarzy objętości i nadanie jej młodzieńczej, naturalnej struktury.

Dlaczego warto wykonać wolumetrię?

Każdy z nas starzeje się inaczej, niemniej większość ludzi zauważa utratę objętości w tych samych miejscach: czole, skroniach, powiekach, policzkach, brodzie, żuchwie i ustach. Aby osiągnąć naturalny i harmonijny efekt, najlepiej jest zająć się zmianami związanymi z wiekiem jako całością, zamiast skupiać się na poszczególnych aspektach i odmładzać skórę etapowo. Celem przywrócenia objętości w określonych obszarach jest uzyskanie naturalnego efektu, który wprowadzi subtelne zmiany proporcji twarzy.

Czym różni się lifting wolumetryczny od tradycyjnego liftingu chirurgicznego?

Główną zaletą jest to, że wolumetria poprawia każdy aspekt starzenia się twarzy, w tym czoło, powieki, policzki, usta i głębsze linie zmarszczek, podczas gdy chirurgiczny lifting skupia się głównie na dolnej szczęce i okolicach szyi. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego wolumetria zapewnia lepszy stopień korekcji linii szczęki i szyi. Podstawowym materiałem wypełniającym, stosowanym podczas zabiegu, jest kwas hialuronowy – identyczny z kwasem hialuronowym obecnym w ciele człowieka. Bardzo ważnym aspektem zabiegów z wykorzystaniem hialuronu jest odwracalność – jeśli nieszczęśliwie wystąpią powikłania, produkt można rozpuścić poprzez wstrzyknięcie enzymu, który rozkłada wypełniacz.

Jak długo utrzymają się efekty?

Efekty zabiegu wolumetrycznego utrzymają się do 2 lat. Po tym czasie skóra wraca do naturalnego stanu, ale jest to proces stopniowy – organizm powoli rozkłada kwas hialuronowy i jest on naturalnie wchłaniany. To bardzo istotny informacja dla osób, które obawiają się, że decyzja o przeprowadzeniu zabiegu wymusza wykonanie kolejnych zabiegów w przyszłości. Wolumetria jest całkowicie nieinwazyjna i nie prowadzi do zniekształceń rysów twarzy.