Makijaż permanentny cieszy się rosnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest nie tylko sposobem na piękny wygląd, ale także pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki makijażowi permanentnemu możemy także skorygować defekty kosmetyczne oraz nie martwić się o to, że nasze usta, powieki lub brwi zostaną pomalowane w nieprawidłowy sposób. Wyjaśniamy, jaki makijaż permanentny warto zrobić oraz jakie są zalety tego rozwiązania.

Makijaż permanentny, czyli co?

Makijaż permanentny to inaczej makijaż stały, który powstaje poprzez wprowadzenie pod powierzchnię naskórka odpowiedniego pigmentu. Jest on często porównywany do tatuażu, jednak, choć sposób wykonania makijażu permanentnego oraz tatuażu są podobne, to cechują się one inną trwałością. W przypadku makijażu permanentnego tusz aplikowany jest na niewielkiej głębokości, więc po upływie średnio 2-5 lat przestaje on być widoczny. Wiele zależy m.in. od jakości i rodzaju zastosowanego pigmentu. Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym, który pozwala na długi czas zapomnieć o codziennym makijażu m.in. brwi i ust, jednak o jego walorach estetycznych decyduje doświadczenie wykonującej go linergistki.

Rodzaje makijażu permanentnego

Makijaż permanentny dzielimy na:

  • makijaż permanentny brwi,
  • makijaż permanentny ust,
  • makijaż permanentny górnej i dolnej powieki (kreska na powiece).

To, który z nich wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Mogą one uwzględniać m.in.  redukcję niewielkich defektów kosmetycznych np. asymetrii brwi i konturu ust.

Jaki makijaż permanentny warto wykonać?

Makijaż permanentny jest dobrym sposobem na poprawę urody. Pozwala on także oszczędzić sporo czasu, który każdego dnia musimy poświęcić, aby wykonać perfekcyjny make-up. Największą popularnością cieszy się makijaż permanentny brwi, który pozwala nadać im piękny kształt i idealny wygląd, umożliwiając rezygnację z codziennego stosowania kosmetyków do brwi. Makijaż permanentny brwi to także sposób na poprawę samooceny i samopoczucia kobiet, które utraciły brwi z powodu leczenia antynowotworowego.

Nieco mniej popularny, jednak równie praktyczny jest makijaż permanentny ust. I na jego wykonanie warto się zdecydować zarówno w celu uniknięcia codziennego malowania ust, jak i w celu poprawy ewentualnych defektów kosmetycznych. Dobrze wykonany makijaż permanentny ust pozwala nie tylko nadać im ładny kontur, ale także optycznie powiększa usta. Najmniejszą popularnością cieszy się makijaż permanentny powiek, co ma związek ze strachem przed operowaniem igłą w okolicy gałki ocznej. Zabieg jest w pełni bezpieczny, jednak warto pamiętać, że powinien być wykonywany jedynie przez doświadczone osoby.

Podsumowując, każdy rodzaj makijażu permanentnego warto wykonać, o ile nasz stan zdrowia na to pozwala. Dzięki trwałej bazie codziennego makijażu możemy zyskać nie tylko czas dla siebie i przez kilka lat zapomnieć o kupowaniu drogich kosmetyków, ale także uniknąć wielu makijażowych wpadek i skorygować niedoskonałości urody.