Medycyna estetyczna staje się bardzo popularna ze względu na fakt, że zabiegi są małoinwazyjne, a jednocześnie zapewnia szerokie spektrum działania. Przy jej pomocy można wykonać nie tylko korekcję zmarszczek, ale także pozbyć się cellulitu oraz rozstępów. Ponadto pozwala na powiększenie ust czy modelowanie policzków. Niewątpliwą zaletą tego typu zabiegów jest to, że może je wykonać każdy lekarz posiadający prawo wykonywania zawodu. Przy pomocy medycyny estetycznej można skutecznie poprawić wygląd twarzy i ciała nie obawiając się przy tym o swoje bezpieczeństwo – jest to dziedzina usytuowana pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną.

Na czym polega mezoterapia?

Istnieją dwa rodzaje mezoterapii – igłowa i bezigłowa. Dziś przyjrzymy się tej pierwszej metodzie. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich preparatów w miejsca zmienione chorobowo lub takie, gdzie chcemy osiągnąć pożądany efekt kosmetyczny. Jest to doskonała metoda, przy pomocy której można zapobiec oznakom starzenia, a także odmłodzić skórę. Lekarz dokładnie kontroluje głębokość nakłucia oraz ilość wprowadzanego preparatu, co sprawia, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Zaletą mezoterapii jest bez wątpienia fakt, że preparat wprowadzany miejscowo nie krąży po organizmie, a tym samym nie obciążą wątroby i nerek. Metoda ta jest skuteczna nie tylko pod względem regenerującego działania preparatu, ale także pobudza skórę do produkcji substancji rewitalizujących.

Co robić, a czego nie robić po zabiegu

Po zabiegu mezoterapii skóra jest szczególnie wrażliwa, ponieważ zostaje przerwana ciągłość naskórka. Najważniejsze, by po zabiegu stosować silnie regenerujące i nawilżające kremy, używać preparatów z filtrem przeciwsłonecznym oraz powstrzymać się od picia alkoholu przez co najmniej 24 godziny. Dopóki skóra się nie zagoi, nie należy korzystać z sauny i basenu, a także nie wykonywać intensywnych ćwiczeń, nie uprawiać sportów zimowych, nie stosować peelingów i innych metod złuszczających skórę oraz depilacji. Makijaż można nałożyć dopiero po upływie 2 dni. Ponadto przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać, zarówno na słońcu, jak i na solarium.