Powiększanie i nawilżanie ust

maki
gabinet
Untitled Panorama4
1usta1

Powiększanie ust stało się jednym z najczęstszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Korzystają z niego zarówno osoby pragnące pełniejszych ust, jak i te, u których wargi dolna i górna są po prostu mało wykształcone lub mają niezadowalający dla pacjenta kształt. W parze z powiększaniem idzie również nawilżanie ust, które osiągane jest dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego wiążącego wodę. Pozwala ono na przywrócenie nie tylko objętości, ale i koloru warg, których wygląd zmienia się wraz z wiekiem tak jak i inne części naszego ciała. Decydują się na niego najczęściej osoby po 30-35 roku życia.

Modelowanie ust bez operacji

Zastosowanie kawasu hialuronowego pozwala na modelowanie ust bez operacji u osób zarówno starszych, jak i młodszych. Zabieg ten dotyczy najczęściej poprawy konturu, ale zajmujemy się również powiększaniem warg, a dokładnie czerwieni wargowej. Niektórzy klienci decydują się także na korektę uniesienia kącików lub wypełnienie drobnych zmarszczek mimicznych (tzw. zmarszczek palacza). Modelowanie ust jest metodą stosowaną już od wielu lat na całym świecie, a wykorzystywanie w tym celu certyfikowanych preparatów z kwasem hialuronowym czyni ja w pełni bezpieczną. Po zabiegu usta są nie tylko pełniejsze, ale i lepiej nawilżone oraz jędrniejsze. Ponadto wargi stają się bardziej wyraziste, odzyskując swój dawny koloryt.

Przeciwwskazania do powiększania ust:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • miesiączka,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • każda infekcja – opryszczka, angina, infekcja dróg moczowych,
 • uczulenie na wstrzykiwany preparat,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • odbyte leczenie stomatologiczne – mniej niż 2 tygodnie wcześniej.

Jak powiększamy usta?

W przypadku zwiększenia czerwieni wargowej wykorzystujemy usieciowany kwas hialuronowy, podawany w miejsce zabiegowe podczas iniekcji. Pozwala to na długotrwałe i praktycznie bezbolesne powiększenie ust. Z reguły na wargi nakładamy wcześniej specjalny krem znieczulający, który likwiduje uczucie dyskomfortu. Efekt powiększenia ust utrzymuje się 8-12 miesięcy. W celu jego utrwalenia zabiegi należy powtarzać.

Wykonanie zabiegu może przebiegać:

 • jednoetapowo – zazwyczaj dotyczy to klientek powracających do gabinetu medycyny estetycznej. Takie osoby dokładnie wiedzą, czego oczekują, co zdecydowanie ułatwia osiągnięcie pożądanego efektu,
 • dwuetapowo – taką praktykę podejmuje się w przypadku kobiet powiększających usta po raz pierwszy. Z reguły obawiają się one, że końcowy wynik zabiegu może być niezgodny z ich oczekiwaniami. Wówczas stosujemy dwa kroki. W pierwszym podajemy 75% przewidzianej dawki kwasu hialuronowego. W drugim (po 2-3 tygodniach) resztę w miejsca, które pacjentka chciałaby bardziej uwypuklić. Takie działanie pozwalają zminimalizować ryzyko niezadowolenia klientki i rozminięcia się wyglądu z oczekiwaniami.

Pielęgnacja ust po powiększaniu i nawilżaniu

Po powiększaniu i nawilżaniu ust kwasem hialuronowym zwykle przez kilkanaście godzin może utrzymywać się niewielki obrzęk lub dolegliwości bólowe niewymagające leczenia. W ciągu pierwszej doby należy ograniczać dotykanie warg, a do ich przemywania poleca się używać jedynie czystej, chłodnej wody. Przez pierwszy tydzień od zbiegu warto unikać także malowania ust. Należy wystrzegać się również skrajnych temperatur, w tym gorących bądź mocno schłodzonych napojów. Przez kilka pierwszych dni powinno się też unikać sauny oraz opalania. Niewskazane jest również palenie papierosów.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu