LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA (usuwanie tłuszczu)

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 Jednym z małoinwazyjnych sposobów na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest lipoplastyka, zwana też liposukcją strzykawkową. Ogólny zamysł zabiegu jest podobny jak przy standardowej liposukcji, jednak inaczej wygląda sposób pobrania tkanki.

Założeniem tego typu działań jest usunięcie tłuszczu w znacznie mniejszych ilościach, jak w przypadku użycia pompy. Taka metoda jednak uważana jest za mniej inwazyjną, a jednocześnie pozwala na wykonanie w warunkach ambulatoryjnych i przy znieczuleniu miejscowym.

Najczęstsze wskazania do wykonania liposukcji strzykawkowej

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do lekarzy medycyny estetycznej w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic:

  • twarzy (np. podwójny podbródek czy tzw. chomiki),
  • ud,
  • pośladków,
  • ramion,
  • kolan,
  • pach.

Niektórzy decydują się także na liposukcję strzykawkową w celu wymodelowania okolic brzucha, pośladków, talii i kolan.

Jak wygląda zabieg

Podobnie, jak przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz kwalifikuje pacjenta oraz informuje go o dokładnym przebiegu poszczególnych działań. Na tydzień przed liposukcją pacjent nie powinien przyjmować leków rozrzedzających krew, a także nie przyjmować artykułów z zawartością imbiru, żeń-szenia czy czosnku.

W ustalonym dniu, w warunkach ambulatoryjnych lekarz wstrzykuje w wybrane miejsce specjalny roztwór, zawierający środki obkurczające naczynia krwionośne, a także znieczulające.

Następnie wprowadza w miejsce zabiegu kaniulę, łączy ją ze strzykawką i za pomocą podciśnienia powstającego wskutek odciąganiem tłoka pobiera tkankę tłuszczową. Zazwyczaj cała procedura trwa od dwóch do czterech godzin. W zależności od oczekiwanych efektów zabieg można powtórzyć po pewnym czasie.

Efekty widać właściwie już po zabiegu, jak tylko zejdzie obrzęk. Aby wspomóc obkurczanie się skóry, stosuje się opatrunek uciskowy przez okres od 1 do 2 tygodni.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia liposukcji strzykawkowej jest ciąża, choroba nowotworowa bądź autoimmunologiczna, a także kuracja lekami obniżającymi krzepliwość krwi.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu