Laserowe usuwanie tatuażu

DSC9204
Untitled Panorama3
DSC9349
Untitled Panorama2
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
usuwanie2

Przez 3 lata stosowaliśmy mocny laser nanosekundowy typu Q-swich. Zdobyliśmy duże doświadczenia poznaliśmy wady i zalety tej technologii. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych pacjentów zakupiliśmy laser najnowszej generacji Pico_Q

W naszym gabinecie używamy najnowocześniejszego obecnie lasera na świecie Pico-Q. Jest  to najnowsza generacja laserów w których impuls skrócony został do pikosekund.  Stosowane do tej pory lasery nanosekundowe typu  Q-swich wymagały dość dużej ilości zabiegów i zwiększały ryzyko powikłań ( blizn, niecałkowitego usunięcia tatuażu) . W laserach typu Pico-Q impuls skrócono do niewyobrażalnie krótkiego czasu  - -pikosekundy. Energia dostarczona do skóry w tak krótkim czasie powoduje powstanie dodatkowej i nie spotykanej w innych laserach fali akustycznej rozbijającej barwnik. Oczywiście  laser powoduje tez efekt termiczny który wspomaga rozbicie barwnika ale przy tak krótkim czasie w mniejszym stopniu dochodzi do oprzenia i uszkodzenia skóry przez co czas gojenia jest znacznie krótszy a ryzyko pojawienia sie  blizn jest ograniczone do minimum.  Mozna śmiało stwierdzić ze to obecnie najskuteczniejszy laser na świecie. Wprawdzie zabiegi są nieco droższe ale  ich ilość jest mniejsza Pico Q laser 768x1024

 

Metoda ta polegająca na poddaniu danego obszaru działaniu impulsom świetlnym lasera. Barwnik absorbuje energie świetlną co powoduje jego rozbicie. Zabieg jest bezpieczny dla skóry, gdyż wiązka lasera oddziałuje wyłącznie na ciemny barwnik lub pigment. Laser sprawdza się zarówno przy usuwaniu tatuaży wykonanych profesjonalnie, jak i amatorsko, a także przy usuwaniu makijażu permanentnego.

 

Pigment zastosowany w tatuażu pochłania promienie lasera, dzięki czemu ulega zniszczeniu. Po rozbiciu barwnika możliwe jest jego częściowe zmetabolizowane przez układ immunologiczny lub też poprzez wyłuszczenie wraz z powstałym po zabiegu strupem. W trakcie zabiegu odczuwalne jest lekkie uczucie pieczenia.

 

Ilość zabiegów uzależniona jest od: rodzaju zastosowanego barwnika i koloru, zastosowanej techniki pigmentacji, wielkości tatuażu.

Po zabiegu:

-świeżo po zabiegu powstaje delikatne zbielenie

-przez około 5-10 dni skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona

-miejsce to należy intensywnie natłuszczać

-należy chronić dany obszar przed działaniem promieniowania UV stosując filtry z wysokim faktorem SPF lub noszeniem okularów, gdy zabieg wykonywany był w okolicy oczu.

-przez pierwsze 48h unikać moczenia obszaru poddanego zabiegowi

-przez pierwszy tydzień nie stosować kosmetyków kolorowych

-nie wolno zdrapywać strupków, aby uniknąć powstawania blizn.

-zabronione jest opalanie do 6 tygodni po zabiegu

-należy unikać korzystania z sauny i kąpielisk do 2-3 tygodni po zabiegu

-unikać nadmiernego wysiłku fizycznego do 1 tygodnia po zabiegu

Jednak Metoda laserowa nie jest pozbawiona wad. Musimy sobie zdawać sprawę ze barwniki zawierają sole metali ciężkich. Po ich rozbiciu przez wiązkę lasera zostają one w organizmie np. w węzłach chłonnych i trudno powiedzieć jaki to może mieć wpływ na nasze zdrowie w przyszłości.

Ponadto niektóre kolory ( np. zielone, żółte) nie są wrażliwe na światło lasera. Tatuaż często pomimo wykonania 6 –8 zabiegów ulega tylko rozjaśnieniu. Z tych względów od 2 lat zaczęliśmy stosować metodę nie laserowego usuwania tatuażu. Jest to metoda Skinial czyli metoda chemicznego usuwania tatuażu.

Laserowe usuwanie ( rozjaśnianie) tatuażu powinny rozważyć głownie te osoby które nie chcą się go pozbyć całkowicie tylko chcą go rozjaśnić aby przykryć go nowym rysunkiem. Należy jednak mieć na uwadze fakt zalegania barwnika w węzłach chłonnych i narządach wewnętrznych

Przed zabiegiem laseroterapii:

-skóra nie może być podrażniona i opalona (minimum na 1 miesiąc przed)

Przeciwwskazania do laseroterapii to przede wszystkim :

-skłonność do bliznowacenia

-intensywna opalenizna

-rozrusznik serca

Z innych przeciwwskazań względnych ( zabieg można wykonać pod pewnymi warunkami) należy wymienić:

-ciąża i miesiączka

-padaczka

-cukrzyca

-nowotwory

-przeziębienie i osłabienie organizmu

-choroby skóry

-choroby zakaźne

-zaburzenia krzepliwości

-przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów

Zapraszamy na konsultacje podczas których możemy omówić sposób leczenia, pokazać zdjęcia i wybrać optymalną metodę. Koszty takiej konsultacji to 100 PLN ale kwota ta jest odliczana od pierwszego zabiegu jeśli pacjent zdecyduje się na leczenie. Zalecamy tez wykonanie próby ( metodą laserową lub chemiczną). To wszystko pozwoli Państwu podjąć świadomą decyzje i wybrać właściwą metodę usuwania tatuażu oraz zaplanować leczenie.

 

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu