CGF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

gabinet
slider1
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

CGF - Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest często nazywany   „Wampirzym Liftingiem”. Jest to  specjalny zabieg w wyniku którego dochodzi do  biostymulacji komórek skóry osoczem bogatopłytkowym uzyskanym z własnej krwi pacjenta. Kilka lat temu jako pierwsze na rynku pojawiły sie zestawy Regeners. Osocze to zawierało dość dużo czynników wzrostu i wykonywaliśmy te zabiegi z uwagi do dobre wyniki i badania kliniczne. W ciągu kilku lat wiele firm oferowała podobne zestawy. Dopiero do 2016 roku nastąpił przełom. Pojawiło się osocze CGF ( Concentrated Grow Faktor). W poprzednich tradycyjnych metodach płytki krwi były zawieszone we własnym osoczu i uwalniały czynniki wzrostu  w ciągu kilkudziesięciu sekund. Tak wiec czas ich działania jest stosunkowo krótki.

Natomiast w metodzie CGF te płytki są zawieszone w podgrzanym roztworze albumin ( białek osocza). Dzięki temu czynniki te uwalniają sie stopniowo przez kilka dni co znacznie zwiększa czas i siłę biostymulacji skóry. Dodatkowo firma opracowała nowy sposób wirowania osocza. Inna budowa próbówki pozwoliła na zmniejszenie obrotów wirowania 3 krotnie co zmniejsza przedwczesne uszkodzenia komórek osocza ( płytek krwi). Z tego względu jest ich więcej niż w tradycyjnych metodach. Badania wykazały  obecność nie tylko dużej ilości płytek krwi ale również obecność unikalnych  komórek macierzystych które są uważane za jedne z największych bio-stymulatorów. Czynniki wzrostu z Twojej krwi i komórki macierzyste  pobudzają skórę do biostymulacji i regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Zabieg ten możemy wykonywać na skórze twarzy, szyi, dekolcie lub na dłoniach.

Zabieg CGF wykonujemy w 3 wariantach:

CGF One - mamy do dyspozycji jedna probówkę osocze i możemy wykonać zabieg na twarzy, szyji lub dłoniach naśladując metodę tradycyjnego osocza. Większa ilość komórek warunkuje lepsze rezultaty.

CGF Liquid - mamy do dyspozycji 2 próbówki osocza i możemy cześć osocza rozpuścić w (żelu albuminowym) wykonując pełnowartościowy zabieg na jednej z 3 okolic ( twarz, szyja, dłonie)

CGF Harmony - pełny zestaw gdzie mamy do dyspozycji 3 probówki. 2 z nich wykorzystujemy podobnie jak w CGF Liquid a trzecia wykonujemy klasyczną mezoterapie w newralgicznych obszarach ( np. zmarszczki wokół oczu, wokół ust, drobne zmarszczki na policzkach)

Zmiany jakości skóry i poprawy wyglądu nie są spektakularne tylko subtelne. Nie można przesadzić czy przekorygować rysów twarzy. Na początku zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Następnie warto wykonywać go  regularnie 2-3 razy w roku. W ten sposób znacznie spowalniamy proces starzenia się skóry i wykorzystujemy swój własny naturalny potencjał skóry do regeneracji..

W metodzie CGF  dochodzi do aktywacji płytek krwi i do produkcji specyficznych czynników wzrostu. Co najważniejsze są one uwalniane  przez kilka dni. To właśnie są odpowiedzialne za:

  • Pobudzenie procesu regeneracji tkanek
  • Wspomaganie procesów angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
  • Aktywacje mezenchymalnych komórek macierzystych
  • Pobudzenie fibroblasty ( komórek skóry) do tworzenia nowego kolagenu

CGF –  jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.
CGF – wampirzy lifting jest bardzo popularnym zabiegiem wśród zagranicznych i polskich gwiazd show biznesu.
Na rynku jest wiele innych systemów uzyskiwania osocza bogatopłytkowego, ale tylko CGF  daje najskuteczniejsze efekty.

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza CGF?

Zabieg jest dość szybki i mało bolesny. W pierwszej fazie pobieram 9-27ml krwi do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut dochodzi do oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze, które następnie staję się bazą do wykonania zabiegu.

Powierzchowną cześć osocza  ( najmniej wartosciową) podgrzewa się w specjalnym aparacie tworząc w ten sposób gęsty o żelowej konsystencji zawiesinę białek. W żelu tym umieszczamy osocze zawierające największą ilość płytek krwi. Cześć osocza przeznaczamy do klasycznej mezoterapii.

Zel z komórkami podjemy głębiej kaniulą, a cześć osocza podajemy powierzchownie jak klasyczna mezoterapia.:

- kaniulą podajemy głęboko liniowo dzięki czemu na skórze twarzy nie ma praktycznie śladów nakłuć i pacjent może w zasadzie od razu wracać do normalnej aktywności życiowej. W technice tej podajemy osocze do głębszych warstw skóry.  Z mojego doświadczenia wynika ze nie można jednoznacznie określić która metoda jest lepsza. W praktyce moje pacjentki najczęściej wykonują obie metody na zmianę w zależności od tego ile dni mogą sobie pozwolić na rekonwalescencje.

Jakich efektów mogę się spodziewać po osoczu CGF?

Efekty, które możemy uzyskać, dzięki zabiegowi to:

  • rewitalizacja skóry,  poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • odnowa  włókien kolagenowych
  • poprawa ukrwienia skóry
  • wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

CGF  – „wampirzy lifting” przeznaczony jest dla pacjentów:

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu