Skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji niezależnie od wieku, kondycji czy pory roku. Bywają  jednak pewne okresy wymagające poświęcenia jej szczególnej uwagi. Jednym z nich jest zima. Co dzieje się ze skórą w chłodniejszych miesiącach i co zrobić, by przywrócić jej blask wiosną?

Co się dzieje ze skórą w zimie i jakie czynniki wpływają na jej kondycję?

Skóra zimą staje się sucha i traci blask. Wszystko za sprawą różnicy temperatur. Będąc na zewnątrz, stykamy się z mroźnym powietrzem, wiatrem i śniegiem, natomiast w pomieszczeniach mamy do czynienia z wysokimi temperaturami wynikającymi z ogrzewania mieszkań i wnętrz.

Oczyszczanie i złuszczenie

By nadać skórze świeżego wyglądu po zimie, w pierwszej kolejności należy ją oczyścić. Bez względu na to, jakiego rodzaju posiadamy cerę, peeling będzie niezbędny. Dla cery wrażliwej i suchej doskonale sprawdzi się peeling enzymatyczny. W przypadku skóry normalnej, mieszanej lub tłustej można zastosować peeling mechaniczny. Kolejną możliwością jest peeling medyczny (na przykład mlekowy). Dopiero po takim przygotowaniu skóry możemy zająć się jej dalszą pielęgnacją i nawilżeniem.

Pielęgnacja i nawilżenie

Złuszczoną peelingiem skórę należy odpowiednio nawilżyć. Doskonale sprawdzi się do tego odpowiednio dobrana maseczka. Nasze specjalistki chętnie doradzą, która z nich będzie odpowiednia dla każdego typu cery: oczyszczająca, nawilżająca, kolagenowa, liftingująca czy rozgrzewająca.

Zmęczona po zimie, często szara skóra potrzebuje witamin. Warto więc zwrócić uwagę, by stosowane na co dzień kosmetyki zawierały witaminy A, C i E.

Zakończenie sezonu zimowego to również dobry czas na odwiedzenie profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Z należytą dbałością o szczegóły oczyścimy skórę po okresie zimowy, a następnie przygotujemy do wiosny, odpowiednio ją nawilżając. Nasi specjaliści ocenią kondycję skóry i zaproponują zabiegi, które poprawią jej kondycję oraz upiększą. Mezoterapia, wypełnienie zmarszczek czy wolumetria to tylko część zakresu naszych zabiegów.

Skóra po zimie potrzebuje szczególnej troski. Jednak odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie z pewnością odwdzięczą się zdrowym, promiennym wyglądem.