Mezoterapia igłowa to niezwykle skuteczny zabieg, którego celem jest intensywne nawilżenie, odżywienie i pobudzenie skóry do skuteczniejszej regeneracji. Można to osiągnąć dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów witaminowych oraz kwasu hialuronowego. Choć nazwa, która zawiera słowo „igłowa”, może brzmieć niepokojąco, sam zabieg, dzięki zastosowaniu środków działających znieczulająco, nie jest bolesny. Jak przebiega?

Kiedy warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa to zabieg, którego celem jest maksymalne pobudzenie, nawilżenie i odżywienie skóry, by usprawnić jej naturalne działanie. Efekt ten wywołuje się za pomocą odpowiednich preparatów wstrzykiwanych pod skórę. Zabieg ten polecany jest osobom, które borykają się z problemem suchej, wiotkiej skóry, rozstępami, cellulitem, ale także tym, które zaczynają łysieć, czy zmagać się z nadmiernym wypadaniem włosów. Mezoterapia igłowa to także profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Wraz z wiekiem organizm zmniejsza produkcję kolagenu oraz elastyny – substancji odpowiedzialnych za jędrność skóry. Intensywne odżywienie kwasem hialuronowym i preparatem witaminowym, pobudza skórę do lepszego funkcjonowania i w ten sposób opóźnia pojawianie się zmarszczek.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad oraz bada stan skóry, by optymalnie dobrać preparat, który będzie wykorzystany w czasie zabiegu. Informuje także o sposobie przeprowadzenia procedury oraz możliwych niedogodnościach odczuwanych w trakcie. W czasie tego wywiadu wyklucza także ewentualne przeciwskazania do jego przeprowadzenia, jak na przykład ciąża, alergia czy choroby przewlekłe. Choć zabieg nie jest bolesny, często stosowany jest specjalny preparat powierzchniowo znieczulający, by całkowicie wykluczyć odczuwanie, nawet niewielkiego, bólu. Preparat podawany jest bardzo cienką igłą na niewielką głębokość 1-3,4 mm. Odstępy pomiędzy nakłuciami wynoszą około 1-1,5 cm. Na skórze pojawiają się w wyniku zabiegu niewielkie uwypuklenia, przypominające wielkością kroplę wody. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia, które ustępują po maksymalnie dwóch dobach. Można je przykryć kosmetykami do makijażu o naturalnym składzie. Jako że zabieg jest nieinwazyjny, niewymagany jest specjalny okres na rekonwalescencję.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Ilość i częstotliwość zabiegów należy każdorazowo konsultować z lekarzem, który je przeprowadza. To istotne ze względu na konieczność określenia kondycji skóry oraz jej potrzeb. Zwykle, do zadowalających rezultatów prowadzi 3-6 zabiegów, które wykonuje się co 10-14 dni. Chcąc podtrzymać efekt zabiegów, należy powtarzać zabieg co około 3 miesiące, pamiętając jednak, że to lekarz określa optymalne odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi zabiegami.