Czy da się oszukać czas, by wyglądać o 10 lat młodziej? Oczywiście, że tak! Zamierzony efekt zależy jedynie od doboru właściwej strategii. Każda z nas pragnie, aby jej twarz wyglądała na młodszą niż mamy w rzeczywistości. Nie wszystkie sposoby opierają się na zastosowaniu kosztownych zabiegów odmładzających. Przedstawiamy dzisiaj proste triki na to, jak wyglądać młodo i ponętnie nawet o 10 lat młodziej.

Sposoby na wygląd młodszy o 10 lat

Aby wyglądać młodziej, warto postawić na delikatne podkreślenie swoich doskonałości i zalet, dlatego też nie obciążaj swojej cery kilkuwarstwowym makijażem. Takie rozwiązanie sprawi, że mankamenty będą jeszcze bardziej widoczne. Postaw więc na delikatny, naturalny i rozświetlony make-up.

Kolejnym krokiem, na który należy zwrócić uwagę, jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Dzięki temu skóra będzie się prezentować sprężyście, a jej powłoka będzie wygładzona. Lśniąca cera z pewnością odejmie nam lat i sprawi, że będziemy się prezentować znakomicie. Dodatkowo zwracaj uwagę na to, jak często się uśmiechasz. Nie jest tajemnicą, że jest to jeden z pierwszych elementów, jaki przykuwa uwagę.

Zabiegi, po których będziesz wyglądać o 10 lat młodziej

Oferta medycyny estetycznej skierowana jest w głównej mierze do osób, które pragną na dłużej zachować atrakcyjny wygląd. Nie wszystkie zabiegi wymagają długiej rekonwalescencji i kosztownych operacji. Medycyna estetyczna oferuje również zabiegi nieinwazyjne jak laser frakcyjny lub polegające na wstrzyknięciu odpowiednich preparatów pod powierzchnię skóry. Wykorzystanie toksyny botulinowej ma szerokie zastosowanie w tego typu zabiegach. Najczęściej stosuje się ją przy korekcji zmarszczek mimicznych. Dzięki temu skóra zostaje odpowiednio wygładzona, co sprawia, że pacjentka prezentuje się znacznie młodziej. W walce z głębszymi zmarszczkami skutecznie radzi sobie kwas hialuronowy. Preparat działa na zasadzie wypełniacza, który dokładnie wchłania się w skórę, niwelując widoczne zmarszczki.