Jednym z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który cieszy się coraz większą popularnością jest karboksyterapia, opierająca się na zastosowaniu dwutlenku węgla. Na czym ona polega, kiedy jest zalecana, a także, na jakie efekty możemy później liczyć?

Na czym polega karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii polega na aplikowaniu pod skórę dwutlenku węgla mającego na celu regulowanie przepływu krwi. Dawki te są bardzo precyzyjnie dobierane przez lekarza lub kosmetologa po to, aby doprowadzić do efektywniejszego transportu odżywiających skórę substancji oraz tlenu.

Dla kogo polecany jest zabieg karboksyterapii?

Z opisywanej procedury można skorzystać przy wielu problemach skórnych, karboksyterapia to jednak przede wszystkim bardzo skuteczna metoda pomagająca w walce z cellulitem, który jest problemem zarówno u młodych, jak i u starszych kobiet. Zalecana jest też osobom borykającymi się z nieestetycznymi rozstępami, najczęściej widocznymi na udach, pośladkach, piersiach oraz brzuchu. W tym przypadku karboksyterapia nie tylko sprawi, że rozstępy będą znacznie mniej widoczne, ale także pozostawi skórę bardziej napiętą i gładką. Dwutlenek węgla można stosować ponadto na twarzy u osób mających problemy z workami pod oczami, zmarszczkami, zasinieniami, a także w celu ogólnej rewitalizacji skóry.

Jak wygląda zabieg przy użyciu dwutlenku węgla?

Dwutlenek węgla w metodzie karboksyterapii podawany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia, dzięki któremu można regulować parametry jego przepływu. Następnie wprowadzany jest pod skórę dzięki bardzo cienkiej igle, co może powodować niewielki dyskomfort. Aby móc liczyć na widoczne efekty zabiegów, niezbędne jest wykonanie ich w serii, której długość będzie różnić się w zależności od problemu skórnego. Jednak z praktyki naszego gabinetu medycyny estetycznej wynika, że zabiegi karboksyterapii wymagają od 3 do 10 powtórzeń.

Zabiegi kosmetyczne przy użyciu dwutlenku węgla okazują się mieć znikome ryzyko skutków ubocznych i szeroki obszar zastosowań, dlatego też warto omówić ich zastosowanie ze specjalistą.