Gładka skóra, pozbawiona zmarszczek, jest pożądana, by utrzymać młody, świeży wygląd. Możliwości na odwrócenie procesów starzenia jest wiele, a jedną z nich są zabiegi liftingujące z użyciem specjalnych nici. Są one niezwykle skuteczne i przy minimalnej ingerencji, zapewniają w wielu przypadkach zadowalający efekt wygładzenia i poprawy napięcia i jędrności skóry.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg z nićmi liftingującymi?

Nici liftingujące działają mniej spektakularnie niż klasyczny lifting twarzy, jednak w niwelowaniu niewielkiej utraty napięcia i jędrności skóry są optymalnym sposobem na poprawę jej wyglądu. Nici liftingujące warto stosować więc do niewielkiego liftingu twarzy czy modelowania jej owalu. Sprawdzają się one także w likwidowaniu zmian takich jak, tak zwane, „chomiki”, czy przywróceniu symetrii łuków brwiowych. Zabieg ten polecany jest już po trzydziestym roku życia, kiedy zmiany jędrności i napięcia skóry są jeszcze stosunkowo niewielkie i łatwo je zniwelować. W późniejszym wieku, gdy jędrność skóry jest znacznie niższa, zabieg z nićmi liftingującymi może nie przynieść wyraźnych efektów.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym. Jest niemal bezinwazyjny, gdyż nie wymaga żadnych nacięć. Nici wprowadzane są w tkankę za pomocą kaniuli lub igło-kaniuli. Po precyzyjnym umieszczeniu nici w odpowiednim miejscu, haczyki nici otwierają się, unosząc skórę, przywracając jej młodszy wygląd. Cały zabieg trwa około godziny i bezpośrednio po jego zakończeniu można wrócić do normalnej aktywności. Czas rekonwalescencji może trwać do dwóch tygodni. W tym okresie skóra staje się tkliwa, mogą pojawić się obrzęki czy zasinienia, które samoczynnie znikną.

Zalety liftingu nićmi

Korzyści z liftingu nićmi to przede wszystkim skuteczność zabiegu w niwelowaniu utraty jędrności skóry, bez konieczności stosowania inwazyjnych metod. To także szybki efekt po zabiegu. Nici liftingujące umożliwiają poprawę konturu i owalu twarzy, zapewniając wygładzenie zmarszczek. Cały zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, a czas jego trwania jest bardzo krótki, w stosunku do efektów, jakie przynosi. Ważne jest także to, że zabieg nićmi liftingującymi można przeprowadzać wielokrotnie, w razie potrzeby i zmian związanych z jędrnością skóry.

Bezpieczeństwo i trwałość

Trwałość zabiegu liftingu nićmi wynosi około dwóch lata. Po tym czasie nici ulegają całkowitemu wchłonięciu przez organizm. Oczywiście, jak wspomniano, zabieg można powtórzyć. Jest on bezpieczny, a przeciwwskazaniami do niego są ciąża i czas karmienia piersią, zmiany w obrębie skóry, stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych oraz skłonność do występowania blizn przerostowych. W pozostałych przypadkach zastosowanie nici liftingujących jest optymalnym sposobem na zapewnienie delikatnych efektów wygładzenia twarzy i poprawy jej kształtu w subtelny sposób.