Warto zaznaczyć, że mezoterapia to zabieg, którego nie stosuje się tylko na skórze głowy. Taka operacja polega na precyzyjnym podawaniu odpowiednich preparatów w miejsca, gdzie chce się uzyskać pożądany efekt. Takie zabiegi przeprowadza się też na dłoniach, szyi i dekolcie. Po tym skóra wygląda na znacznie młodszą. Jest to także jeden ze sposobów na walkę z wypadającymi włosami z głowy.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia to jeden z zabiegów medycyny estetycznej. Za pomocą mikronakłuć wprowadza się pod skórę specjalne preparaty. Specyfiki te powodują pobudzenie krążenia, ogólną poprawę ukrwienie nakłuwanego miejsca, a substancje odżywcze wnikają bezpośrednio w głąb skóry. Warto zaznaczyć, że od wielu lat zabiegów tych nie stosuje się wyłącznie na twarzy, ale także na całym ciele.

Mezoterapia skóry głowy polega wprowadzeniu specjalnych substancji, które pobudzają wzrost owłosienia. Zabieg ten można stosować nie tylko w przypadku łysienia, ale także profilaktycznie. Dzięki temu włosy nabiorą gęstości i kondycji. Dzięki specjalnym preparatom efekty takiego zabiegu są spektakularne i skutecznie powstrzymują łysienie. Ważne jest to, że na rezultaty nie trzeba długo czekać, ponieważ włosy przestają wypadać już po pierwszym zabiegu, a całkowity odrost jest widoczny po kilku wizytach.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Z tego zabiegu korzystają przeważnie mężczyźni, jednak problem wypadających włosów dotyczy również kobiet, zwłaszcza po porodzie lub w okresie menopauzy. Efekty są zawsze takie same, niezależnie od powodu łysienia. Jedynym przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jest próg bólu pacjenta. Należy pamiętać, że nie jest to operacja inwazyjna, a w razie konieczności można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu lub w kremie.