Każda kobieta chciałaby zatrzymać czas i mieć jędrną i gładką skórę. Czasu niestety nie zatrzymamy, a jedyne co możemy zrobić dla naszej cery, żeby wyglądała młodziej, to powstrzymać proces starzenia i poprawić wygląd naszej skóry i nadać jej blasku i jędrności. A wszystko po to, żeby się sobie podobać. Sięgamy po kremy upiększające, które poprawiają strukturę, napięcie i elastyczność skóry. Trudno jednak dobrać odpowiednie kosmetyki, a poza tym kremy nie zawsze poprawią stanu naszej skóry, W tym celu musimy poddać się wielu zabiegom kosmetycznym. Gabinet medycyny estetycznej Keramed oferuje wiele skutecznych zabiegów dla naszej skóry. Są mało inwazyjne i umożliwiają szybko i bezboleśnie wyeliminować defekty skóry. Dlaczego warto z nich skorzystać? Chociażby dlatego, żeby poczuć się piękną i atrakcyjną. Walczmy o piękne ciało, by jak najdłużej cieszyć się młodością, bo wewnątrz wciąż jesteśmy pełne wigoru. Jedną z metod jest technika wykorzystująca fale Hifu.

Zabieg HIFU eliminuje problemy estetyczne ciała. Jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów upiększających i bezinwazyjnych. Gładkie ciało i skóra pozbawiona zmarszczek jest marzeniem każdej kobiety. Dzięki zabiegowi HIFU jest to możliwe. Metoda jest wykorzystywana od 20. lat w leczeniu onkologicznym, np. przy raku prostaty i nerek, a od dłuższego czasu, stosowana w gabinetach medycyny estetycznej, jako zabieg liftingujący i ujędrniający skórę, wykorzystujący ultradźwięki. Wiązka fali ultradźwiękowej skupiona zostaje na punktowej części skóry, doprowadzając do tarcia komórek, które generują ciepło. W tkankach dochodzi do minimalnych, ale kontrolowanych poparzeń. W wyniku tego dochodzi pod skórą do odbudowy oraz regeneracji tkanek. Fale ultradźwiękowe wnikają w głębsze warstwy skóry, przez co warstwa naskórkowa nie ulega naruszeniu. Podczas zabiegu HIFU występują dwa zjawiska: termiczne i mechaniczne. W termicznym dochodzi do wzrostu temperatury do 70 st. C, wywołując koagulację tkanki, a w mechanicznym wytwarzane są pęcherzyki gazu w komórce, powodując wzrost ciśnienia i niszcząc budowę komórki.

Gdzie najczęściej stosowany jest zabieg HIFU?

Lifting HIFU stosuje się przeważnie na twarzy i szyi. Rzadziej natomiast jest przeprowadzany w okolicach brzucha, piersi, talii, kolan, ud, pośladków i ramion. Dochodzi do zwiększenia produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Skóra twarzy staje się bardziej zagęszczona i wygładzona. Poprawia się przy tym jej napięcie. Metoda redukcje zmarszczki kurzych łapek i palacza odmładza owal twarzy, opóźnia proces starzenia się cery i zmniejsza opadające policzki, a nawet blizny i rozstępy. Zabieg cieszy się ogromnym powodzeniem, ze względu na wysoką skuteczność. Poprawę wyglądu skóry, możemy zauważyć zaraz po zabiegu, ale na efekty musimy poczekać 3 miesiące, kiedy zakończy się proces regeneracji i powstania nowego kolagenu. Jeśli zabieg stosowany jest w innych niż szyja i twarz, partiach ciała ma na celu zmniejszenie tkanki tłuszczowej, likwidowanie rozstępów i przebarwień i wymodelowanie sylwetki. Kobiety po porodzie i odchudzaniu chętnie poddają się zabiegowi, ponieważ wtedy, skóra jest zwiotczała.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg HIFU ma działanie modelujące i liftingujące. Korzystają z niego osoby, mające zastrzeżenia do jędrności swojej skóry. Decydują się na zabieg HIFU w celu: zmniejszenia oznak starzenia się ciała, podniesienia kącików oczu i opadającej powieki; spłycenia zmarszczek w okolicy oczu, ust i na czole; poprawienia owalu twarzy; zmniejszenia rozszerzonych porów; zlikwidowania rozstępów; zredukowania przebarwień; usunięcia blizn, pozbycia się zwiotczałego ciała po odchudzaniu oraz ciąży, a także wymodelowania sylwetki. Tak naprawdę zabieg może być stosowany w bardzo wielu sytuacjach, tym bardziej że jest bezpieczny. Wykonuje się go po nałożeniu specjalnego żelu, który ułatwia wnikanie w głąb skóry, wytwarzanych przez urządzenie fal dźwiękowych. Zabieg HIFU trwa 60 minut i wykonuje go kosmetolog lub lekarz. Nie wymaga specjalnych przygotowań, ale musi być poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której zostaje przeprowadzony wywiad na temat zdrowia oraz oczekiwań od zabiegu. Lekarz określa szczegóły terapii. Metoda HIFU może być zastosowana o każdej porze roku.