Karboksyterapia
Zabiegi karboksyterapii w Keramed Wrocław – zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla
Ten bezwonny, bezbarwny, niepalny i powstający w naszym organizmie naturalnie gaz wykorzystywany jest w medycynie od kilkudziesięciu lat. Już dawno odkryto jego właściwości, pomagające w gojeniu się ran, u pacjentów z niewydolnością żylną. W latach 90. dwutlenek węgla zaczęto podawać śródskórnie, lecząc zmiany troficzne skóry w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan i wygląd.
Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia i wkrótce zaczęto wykorzystywać CO2 w szeroko pojętej medycynie estetycznej do walki z:
- wiotkością i starzeniem skóry
- cellulitem
- nadmiarem tkanki tłuszczowej
- rozstępami
- łuszczycą
- wypadaniem włosów
Mechanizm działania karboksyterapii
Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Jego obecność wywołuje rozszerzenie się naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi przez tkanki oraz zwiększenie ilości dostarczanego do nich tlenu. Co2 podany pod skórę jest więc odczytywany przez nasz organizm jako sygnał do zwiększenia ukrwienia w leczonej okolicy. Dodatkowo stymuluje skórę do produkcji kolagenu i powstawania nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu poprawia się jedrność i elastyczność skóry, co spłyca drobne zmarszczki (szczególnie te w okolicach oczu, na policzkach, dekolcie).
Dwutlenek węgla stosowany w medycynie estetycznej podawany głębiej ma rozbić nagromadzony tłuszcz.
Wskazania do zabiegu karboksyterapii:
- „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy
- cellulit
- miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
- zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
- zwiotczenie skóry związane z wiekiem
- efekty starzenia się skóry
- wypadające, słabe włosy
Jak wygląda zabieg karboksyterapii w naszym gabinecie we Wrocławiu?
Dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły pod powierzchnię skóry zostaje aplikowany czysty medycznie gaz o ściśle regulowanym przepływie, temperaturze i objętości. Dwutlenek węgla jest podawany bez znieczulenia – podczas zabiegu można poczuć jedynie niewielki ból, ukłucie, delikatne pieczenie. Objawy te szybko znikają, ale po zabiegu może pozostać zaczerwienienie i lekkie spuchnięcie, utrzymujące się maksymalnie kilka godzin.
Jak długo trwa zabieg karboksyterapii?
O tym jak długo trwa zabieg decyduje ilość podawanego gazu. Redukcja zmarszczek pod oczami to zaledwie 3 minuty, leczenie rozstępów na udach potrwa pół godziny.
Aby zabiegi karboksyterapii przyniosły jak najlepsze efekty, należy je wykonywać w seriach. W zależności od tego jaką okolice leczymy i na jakim rezultacie nam zależy może to być 3, 5 lub 10 i więcej zabiegów. Początkowo można przeprowadzać je raz w tygodniu, później raz w miesiącu. W przypadku leczenia dwutlenkiem węgla rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej na pełne rezultaty trzeba czekać od 6 do 12 tygodni – aż zakończy się pełna przebudowa skóry.
Zalety karboksyterapii:
- znikome ryzyko objawów ubocznych
- przy pierwszych zabiegach niewielka bolesność, która później ustępuje
- terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych
- niska cena
Pełna oferta
Powiększanie i nawilżanie ust
Liposukcja strzykawkowa (usuwanie tłuszczu)
Nici liftingujące
Nadpotliwość pach
Lipofilling (wypełnianie własnym tłuszczem)
Plasmage (niechirurgiczne unoszenie powiek)
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
Mezoterapia skóry głowy
Wypełnianie zmarszczek
GF Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)
Bruksizm (zgrzytanie zębami)
Ulthera HIFU
Lipoliza
Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy
Mezoterapia bezigłowa skóry głowy