Poprawianie owalu twarzy - Sculptra

SCULPTRA1
SCULPTRA2
SCULPTRA3

Sculptra to innowacyjny i jednocześnie skuteczny zabieg, którego wykonanie skutkuje likwidacją zmarszczek i poprawą owalu twarzy.  Jako jedyny zabieg medycyny estetycznej, daje efekt napięcia skóry podobny do liftingu.

Podawanie kwasu polimlekowego pod skórę powoduje wytwarzanie tkanki łącznej unoszącej zmarszczkę oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Przez co dochodzi do jej pogrubienia od 4 do 8 mm. W ten sposób jesteśmy w stanie skorygować i powstrzymać objawy starzenia się twarzy polegające na zaniku tkanki podskórnej, zaniku owalu twarzy czy zapadaniu się skroni. To właśnie efekt pogrubienia skóry i odtworzenia objętości  powoduje efekt liftingu poprzez spłycenie zmarszczek i znaczną poprawę wyglądu okolic fałd nosowo-wargowych, doliny łez czy tzw. „chomików”. Zabieg ten, jak żaden inny, usuwa nie tylko objawy, ale i przyczynę powstawania zmian na naszej twarzy. Preparat Sculptra może być tez stosowany do zniesienia wiotkości i uelastycznienia skóry na podbródku, szyi, dekolcie, brzuchu czy np. w okolicy kolan. Bardzo dobrze sprawdza się także w procesie odmładzania skóry dłoni.
Zabieg polega na podaniu w warstwę podskórną wodnej zawiesiny kwasu polimlekowego. Nie jest bolesny, ale dla poprawy komfortu stosuje się znieczulenie miejscowe kremem Emla. Preparat Sculptra  to związek całkowicie bezpieczny, nie wywołujący alergii i ulegający biodegradacji.

Efekty zabiegu utrzymują się przez 2-3 lata. Przeważnie do zadowalającego efektu wystarczy wykonać 2 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. W niektórych przypadkach korzystne jest wykonanie 3 zabiegu.

W ostatnich latach pojawiły się doniesienia o powstających guzkach pod skórą. Może być to wynikiem zbyt płytkiego podania preparatu lub niedostatecznego masażu skóry. Właśnie masaż twarzy jest bardzo ważnym postępowaniem przez 7 dni po zabiegu. Pozwala to na równomierne rozprowadzenie preparatu. Unikamy w ten sposób nagromadzenia się leku w miejscach gdzie mogą spłynąć grawitacyjnie.

Warto pamiętać, że zabiegi te powinien wykonywać przeszkolony przez producenta lekarz, posiadający certyfikat i (najlepiej) duże doświadczenie.

Zachęcamy do zapoznania się pełną ofertą zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej Keramed we Wrocławiu.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
woj. dolnośląskie

tel. 71 783 37 85
gabinet@keramed.com.pl

lek.med. Grzegorz Markowicz - medycyna estetyczna
tel: 602 708 286

Edyta Markowicz - usuwanie tatuażu makijaż permanentny
tel: 600 056 975
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń
Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu