Najczęściej zadawane pytania

Mam 28 lat. Czy to nie za wcześnie na rozpoczęcie zabiegów medycyny estetycznej?

Nasza skóra starzeje sie od 25 roku życia. Oczywiście początkowo zmiany są dyskretne. Jestem zdania, że jesli kobieta ma żywą mimike twarzy i wie ze nie bedzie w stanie zaakceptować pojawiających sie zmarszczek to zabiegi p/zmarszkowe powinna zaczać wykonywac jak najwczensiej tzn przed powstaniem zmarszczek statycznych tzn widocznych w spoczynku załamań skóry.

Czy to prawda, że jeśli po kilku zabiegach zaprzestane ich wykonywania to zmarszczki na twarzy nagle nasilą się w sposób znaczny?

Nieprawda. Pacjentka w każdej chwili moze przerwać i nie kontunuować wykonywania zabiegów. Czas w ktorym skóra poddawana była zabiegom zawsze działał odżywczo i regeneracjnie. Wygląd twarzy zawsze bedzie lepszy niz gdyby te zabiegi nie byly wykonywane. 

To pytanie i wątpliwości wynikaja z subiektwnej oceny. Np pacjentka przez 2 lata stosowala Botoks i ona wraz z otoczeniem przyzwyczaiła sie do gładkiej skóry. Po zaprzestaniu zabiegów zmarszczki wracają co jest odbierane jako gwałtowne pogorszenie sie wyglądu. Pacjentka nie pamięta swojego wyglądu przed leczeniem. W naszym gabinecie zawsze  wykonujemy dokumentacje fotograficzną w celu porównania efektów leczenia.

Czy podawanie Botoksu jest bezpieczne.? Krąża plotki o poważnych chorobach po wieloletnim stosowaniu Botoksu.

Tak to prawda ze krążą różne opinie i plotki. Wg  współczesnej wiedzy nie wykazano szkodliwości stosowania Botoksu. Jest to lek stosowany np w okulistyce lub u malych dzieci np w mózgowym porażeniu. W medycynie estetycznej dawki leku sa zdecydowanie mniejsze a przez to jeszcze bardziej bezpieczne.

Czy zabiegi medycny estetycznej moga być niebezpieczne i zostawić jakieś trwałe ślady i zniekształcenia?

Zabiegi medycyny estetycznej są pośrednim ogniwem pomiedzy kosmetologią i chirurgią plastyczną. Są one skuteczniejsze do zabiegów kosmetycznych ale też bardziej inwazyjne. Niesie to możliwość powstawania powikłań. Mam tu na myśli krwiaczki i niewielkie zasinienia na skórze,  niewielki obrzęk, ból lub zaczerwienienie po zabiegu. Czasami może wystąpić asymetria twarzy ( np. po podaniu Botoksu).

 W zasdzie 90% tego typu powikłań ustepuje samoistnie i nie wymaga leczenia. Sa one normlaną konsekwencją zabiegu. Inne możemy skorygować drugim zabiegiem. Chciałbym zdecydowanie podkreslić że wszystkie objawy sa przejściowe i całkowicie odwracalne.  Ustępowanie objawów dotyczy na szczęście zmian niepożądanych ale również ( niestety) dotyczy poztywnych zmian w wyglądzie.

Czy zabieg preparatem Sculptra jest bezpieczny? Jak uniknąć powstania guzków na które na forach narzekają pacjentki?

Zabieg preparatem Sculptra polega na podskórnym podaniu kwasu mlekowego. Substancja ta powoduje powstawanie ziarniny i stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra ulega uelastycznieniu,  pogrubieniu a zmarszczki uniesieniu i spłyceniu.

Jest to tzw ” lifting bez scalpela”.  Ideą zabiegu jest odtworzenie utraconej objętości twarzy. Jest to jeden z nielicznych zabiegów który znosi przyczyne powstawania zmarszczek a  nie tylko objaw. Zbieg jest bezpieczny, po zabiegu niewielka bolesność lub siniaczki maja charakter przejściowy i nie wymagają leczenia. Samoistnie ustepują po kilku dniach. 

Bardzo ważne jest aby pacjentka po zabiegu przez tydzien kilka razy dziennie masowała skóre. Chodzi o równomierne rozprowadzenie preparatu. To własnie w miejscu jego nagromadzenia związanego z grawitacyjnym przemieszczeniem lub zbyt płytkim podaniem moze dojść do powstania zarniny wyczuwalnej jako podskórne guzki. Dlatego masaż twarzy jest bardzo ważnym etapem leczenia. Te ” osławione grudki”  sa w 99% wynikiem braku rozmasowania i rozprowadzenia nagromadzonego preparatu.

pyt
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu