Nielaserowe usuwanie tatuażu

Untitled Panorama3 1
DSC9353
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
zdjecia tatuazu

Zabieg ten bardzo przypomina wykonywanie tatuażu. Podobnym urządzeniem zakończonym modułem z igłami otwieramy naskórek nad tatuażem  i podajemy niewielką ilość płynu zawierającego głownie kwas mlekowy. Jest to substancja nietoksyczna która wchodzi w skład naszego organizmu. _DSC9215

Po zmieszaniu z barwnikiem dochodzi do aktywizacji układu immunologicznego, uaktywnienia komórek żernych ( makrofagów). Pochłaniają one barwnik i gromadzą się przy powierzchni skóry. W kilka godzin po zabiegu wytwarza się strupek. Po 3-4 tygodniach dochodzi do jego odpadnięcia. Skóra w tym miejscu jest ciemnoczerwona, cienka ( jak typowa skóra po odpadnięciu strupa) ale pozbawiona barwnika.

W czasie zabiegu wykonujemy 25 plamek o średnicy  do 6-8 mm. Plamki nie mogę być zbyt duże i nie mogą się ze sobą stykać aby nie zakłócić procesu naskórkowania i nie zaburzyć gojenia przez wytworzenie blizny. Skóra w ciągu kilku miesięcy stopniowo blednie odzyskując naturalny wygląd.

Często pacjenci pytają nas czy nie będzie śladu po usuwaniu tatuażu? Otóż trzeba otwarcie powiedzieć , że obecnie nie ma metody która daje gwarancje i umożliwia usunięcie tatuażu bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu na skórze. Naszym zdaniem za bardzo dobry wynik możemy uważać sytuacje w której skóra oglądana z 80-100cm wygląda jak zdrowa skóra. Zawsze może się jednak zdarzyć, że będzie ona lekko przebarwiona lub cieńsza.

Tak jak pisaliśmy w czasie jednego zabiegu wykonujemy do 25 plamek. Stopniowo pokrywamy nimi cały tatuaż w czasie kolejnych zabiegów. Najczęściej zadawanym pytaniem przez naszych pacjentów jest „ Ile zabiegów trzeba wykonać i jaki jest koszt usuwania tatuażu”. W metodzie laserowej trzeba wykonać od 6 do 10 zabiegów i  często tatuaż zostaje tylko rozjaśniony. W metodzie nielaserowej cena zależy to od wielkości tatuażu.  W tej metodzie w jednym miejscu wykonujemy zabieg tylko raz ale przy dużych tatuażach np. 10x15cm zanim pokryjemy cały jego obszar potrzebujemy również 6-8 czy nawet 10 zabiegów. Z tych względów koszty usunięcia tatuaży w obydwóch metodach jest porównywalny. Z reguły wynosi on od 1500 zł  ( przy malych tatuażach) do 8000 zł ( przy dużych). Trzeba jednak nastawić się na leczenie które trwa przez wiele miesięcy ( często około roku.).

Często pacjenci nie wiedzą dokładnie na czym polegają obie metody. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem leczenia zapraszamy na b konsultacje podczas których możemy omówić sposób leczenia, pokazać zdjęcia i wybrać optymalną metodę. Koszt takiej konsultacji to 100 PLN ale kwota ta jest odliczana od pierwszego zabiegu jeśli pacjent zdecyduje sie na zabiegi. Zalecamy tez wykonanie próby ( metodą laserową lub chemiczną). To wszystko pozwoli Państwu podjąć  świadomą decyzje i wybrać właściwą metodę usuwania tatuażu i zaplanować leczenie.

 

Przeciwwskazania do nielaserowego usuwania tatuażu:

Przede wszystkim –skłonność do bliznowacenia

-ciąża

Przeciwwskazania względne ( możliwość zabiegu pod pewnymi warunkami)

-padaczka

-cukrzyca

-nowotwory

-przeziębienie i osłabienie organizmu

-intensywna opalenizna

-choroby skóry

-choroby zakaźne

-przyjmowanie leków psychotropowych, sterydów

Zapraszamy na konsultacje podczas których możemy omówić sposób leczenia, pokazać zdjęcia i wybrać optymalną metodę. Koszty takiej konsultacji to 100 PLN ale kwota ta jest odliczana od pierwszego zabiegu jeśli pacjent zdecyduje sie na leczenie. Zalecamy tez wykonanie próby ( metodą laserową lub chemiczną). To wszystko pozwoli Państwu podjąć świadomą decyzje i wybrać właściwą metodę usuwania tatuażu oraz zaplanować leczenie.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026
tel. 71 783 37 85

Poniedziałek - Sobota
10:00 - 20:00
(rejestracja telefoniczna)

 

lek.med. Grzegorz Markowicz

medycyna estetyczna

tel: 71 783 37 85   tel: 602 708 286

mail: markowicz@keramed.com.pl

 

Edyta Markowicz

usuwanie tatuażu
makijaż permanentny

tel: 600 056 975

mail: tatuaz.keramed@gmail.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - piątek: 10:00 - 20:00 (rejestracja telefoniczna)
Sobota - niedziela: wg indywidualnych ustaleń

Formularz kontaktowy:

Zgody:

Menu