NIELASEROWE USUWANIE TATUAŻU

Zabieg ten bardzo przypomina wykonywanie tatuażu. Podobnym urządzeniem zakończonym modułem z igłami otwieramy naskórek nad tatuażem  i podajemy niewielką ilość płynu zawierającego głownie kwas mlekowy. Jest to substancja nietoksyczna która wchodzi w skład naszego organizmu. _DSC9215

Po zmieszaniu z barwnikiem dochodzi do aktywizacji układu immunologicznego, uaktywnienia komórek żernych ( makrofagów). Pochłaniają one barwnik i gromadzą się przy powierzchni skóry. W kilka godzin po zabiegu wytwarza się strupek. Po 3-4 tygodniach dochodzi do jego odpadnięcia. Skóra w tym miejscu jest ciemnoczerwona, cienka ( jak typowa skóra po odpadnięciu strupa) ale pozbawiona barwnika.

W czasie zabiegu wykonujemy 25 plamek o średnicy  do 6-8 mm. Plamki nie mogę być zbyt duże i nie mogą się ze sobą stykać aby nie zakłócić procesu naskórkowania i nie zaburzyć gojenia przez wytworzenie blizny. Skóra w ciągu kilku miesięcy stopniowo blednie odzyskując naturalny wygląd.

Często pacjenci pytają nas czy nie będzie śladu po usuwaniu tatuażu? Otóż trzeba otwarcie powiedzieć , że obecnie nie ma metody która daje gwarancje i umożliwia usunięcie tatuażu bez pozostawienia jakiegokolwiek śladu na skórze. Naszym zdaniem za bardzo dobry wynik możemy uważać sytuacje w której skóra oglądana z 80-100cm wygląda jak zdrowa skóra. Zawsze może się jednak zdarzyć, że będzie ona lekko przebarwiona lub cieńsza.

Tak jak pisaliśmy w czasie jednego zabiegu wykonujemy do 25 plamek. Stopniowo pokrywamy nimi cały tatuaż w czasie kolejnych zabiegów. Najczęściej zadawanym pytaniem przez naszych pacjentów jest „ Ile zabiegów trzeba wykonać i jaki jest koszt usuwania tatuażu”. W metodzie laserowej trzeba wykonać od 6 do 10 zabiegów i  często tatuaż zostaje tylko rozjaśniony. W metodzie nielaserowej cena zależy to od wielkości tatuażu.  W tej metodzie w jednym miejscu wykonujemy zabieg tylko raz ale przy dużych tatuażach np. 10x15cm zanim pokryjemy cały jego obszar potrzebujemy również 6-8 czy nawet 10 zabiegów. Z tych względów koszty usunięcia tatuaży w obydwóch metodach jest porównywalny. Z reguły wynosi on od 1500 zł  ( przy malych tatuażach) do 8000 zł ( przy dużych). Trzeba jednak nastawić się na leczenie które trwa przez wiele miesięcy ( często około roku.).

Często pacjenci nie wiedzą dokładnie na czym polegają obie metody. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem leczenia zapraszamy na bezpłatne konsultacje. Wtedy możemy na spokojnie porozmawiać, ocenić tatuaż, jego rodzaj, jakość. Zaplanować leczenie. Przedstawić obie metody tak aby pacjent mógł podjąć świadomą decyzje.

 

Przeciwwskazania do nielaserowego usuwania tatuażu:

Przede wszystkim –skłonność do bliznowacenia

-ciąża

Przeciwwskazania względne ( możliwość zabiegu pod pewnymi warunkami)

-padaczka

-cukrzyca

-nowotwory

-przeziębienie i osłabienie organizmu

-intensywna opalenizna

-choroby skóry

-choroby zakaźne

-przyjmowanie leków psychotropowych, sterydów

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026

tel. 71 783 37 85
Edyta Markowicz 600 056 975

Czekaj...

Zapisz sie

do naszego newslettera
Menu