LASEROWE USUWANIE TATUAŻU

W naszym gabinecie używamy nowoczesnego silnego lasera typu Q-switch. Krotki czas działania impulsu ( kilka nanosekund) pozwala zwiększyć jego moc lasera przez co dochodzi do jeszcze lepszego rozbijania cząstek barwnika niż w przypadku laserów gorszej jakości.

 

Metoda ta polegająca na poddaniu danego obszaru działaniu impulsom świetlnym lasera. Barwnik absorbuje energie świetlną co powoduje jego rozbicie. Zabieg jest bezpieczny dla skóry, gdyż wiązka lasera oddziałuje wyłącznie na ciemny barwnik lub pigment. Laser sprawdza się zarówno przy usuwaniu tatuaży wykonanych profesjonalnie, jak i amatorsko, a także przy usuwaniu makijażu permanentnego._DSC10005a

 

Pigment zastosowany w tatuażu pochłania promienie lasera, dzięki czemu ulega zniszczeniu. Po rozbiciu barwnika możliwe jest jego częściowe zmetabolizowane przez układ immunologiczny lub też poprzez wyłuszczenie wraz z powstałym po zabiegu strupem. W trakcie zabiegu odczuwalne jest lekkie uczucie pieczenia.

 

Ilość zabiegów uzależniona jest od: rodzaju zastosowanego barwnika i koloru, zastosowanej techniki pigmentacji, wielkości tatuażu.

Po zabiegu:

-świeżo po zabiegu powstaje delikatne zbielenie

-przez około 5-10 dni skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona

-miejsce to należy intensywnie natłuszczać

-należy chronić dany obszar przed działaniem promieniowania UV stosując filtry z wysokim faktorem SPF lub noszeniem okularów, gdy zabieg wykonywany był w okolicy oczu.

-przez pierwsze 48h unikać moczenia obszaru poddanego zabiegowi

-przez pierwszy tydzień nie stosować kosmetyków kolorowych

-nie wolno zdrapywać strupków, aby uniknąć powstawania blizn.

-zabronione jest opalanie do 6 tygodni po zabiegu

-należy unikać korzystania z sauny i kąpielisk do 2-3 tygodni po zabiegu

-unikać nadmiernego wysiłku fizycznego do 1 tygodnia po zabiegu

Jednak Metoda laserowa nie jest pozbawiona wad. Musimy sobie zdawać sprawę ze barwniki zawierają sole metali ciężkich. Po ich rozbiciu przez wiązkę lasera zostają one w organizmie np. w węzłach chłonnych i trudno powiedzieć jaki to może mieć wpływ na nasze zdrowie w przyszłości.

Ponadto niektóre kolory ( np. zielone, żółte) nie są wrażliwe na światło lasera. Tatuaż często pomimo wykonania 6 –8 zabiegów ulega tylko rozjaśnieniu. Z tych względów od 2 lat zaczęliśmy stosować metodę nie laserowego usuwania tatuażu. Jest to metoda Skinial czyli metoda chemicznego usuwania tatuażu.

Laserowe usuwanie ( rozjaśnianie) tatuażu powinny rozważyć głownie te osoby które nie chcą się go pozbyć całkowicie tylko chcą go rozjaśnić aby przykryć go nowym rysunkiem. Należy jednak mieć na uwadze fakt zalegania barwnika w węzłach chłonnych i narządach wewnętrznych

Przed zabiegiem laseroterapii:

-skóra nie może być podrażniona i opalona (minimum na 1 miesiąc przed)

Przeciwwskazania do laseroterapii to przede wszystkim :

-skłonność do bliznowacenia

-intensywna opalenizna

-rozrusznik serca

Z innych przeciwwskazań względnych ( zabieg można wykonać pod pewnymi warunkami) należy wymienić:

-ciąża i miesiączka

-padaczka

-cukrzyca

-nowotwory

-przeziębienie i osłabienie organizmu

-choroby skóry

-choroby zakaźne

-zaburzenia krzepliwości

-przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów

Zapraszamy na konsultacje podczas których możemy omówić sposób leczenia, pokazać zdjęcia i wybrać optymalną metodę. Koszty takiej konsultacji to 100 PLN ale kwota ta jest odliczana od pierwszego zabiegu jeśli pacjent zdecyduje się na leczenie. Zalecamy tez wykonanie próby ( metodą laserową lub chemiczną). To wszystko pozwoli Państwu podjąć świadomą decyzje i wybrać właściwą metodę usuwania tatuażu oraz zaplanować leczenie.

 

KERAMED
Gabinet medycyny estetycznej

ul. Poranna 31D
Wrocław, 53-026

Edyta Markowicz  tel. 600 056 975

Czekaj...

Zapisz sie

do naszego newslettera
Menu